Trident 1475: Rituální vražda před soudem

Trident 1475: Rituální vražda před soudem - Ronnie Po-Chia Hsia | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Ronnie Po-Chia Hsia
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Trident 1475: Rituální vražda před soudem.pdf


Chcete si knihu přečíst?Trident 1475: Rituální vražda před soudem ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ronnie Po-Chia Hsia. Číst Trident 1475: Rituální vražda před soudem Online je nyní tak snadné!

POPIS


Trident 1475. Přiběh jedné ritualni vraždy, je jedinečnou mikrohistorickou studii věnovanou vztahům Židů a křesťanů v pozdnim středověku. Prostřednictvim detailnich soudnich protokolů, ktere vznikly v ramci vyšetřovani tridentské židovske komunity, autor vykresluje vykonstruované obviňovani Židů z rituální vraždy za učelem ziskání křesťanské krve pro udajné židovské naboženské obřady. V průběhu 15. stoleti podobnych obvinění a procesů v italském a především v německém prostředíi proběhlo hned několik, což svědči o zjitřené atmosfeře, v niž lidé hledali viniky dobové krize právě v Židech. Soudni protokoly Po-chia Hsiaovi umožnily vysledovat genezi celého procesu od objeveníi těla mrtvého malého chlapce přes obviněníi Židů až po přiznání vynucená na mučidlech, jež z nevinných židovských měšťanů učinila obětní beránky. Pozoruhodný je i přistup cirkevních autorit, v nichž se střetávaly ambice jedněch a racionalismus humanistů, kteří obviňování z ritualnich vražd odmítali a neuspěšně se pokoušeli o osvobozeníi nepravdivně obviněných.Vydání knihy podpořilo hlavní město Praha.


...rident 1475 -- Rituální vražda před soudem - Ronnie Po-Chia Hsia ... CURRICULUM VITAE - Pennsylvania State University ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... (rituální vražda před soudem) Další popis Trident 1475. Přiběh jedné ritualni vraždy, je jedinečnou mikrohistorickou studii věnovanou vztahům Židů a křesťanů v pozdnim středověku. Prostřednictvim detailnich soudnich protokolů, ktere vznikly v r ... rituální vraždy - štítek | Databáze knih ... . Prostřednictvim detailnich soudnich protokolů, ktere vznikly v ramci vyšetřovani tridentské židovske komunity, autor vykresluje vykonstruované obviňovani Židů z rituální vraždy za ... Trident 1475. Přiběh jedné ritualni vraždy, je jedinečnou mikrohistorickou studii věnovanou vztahům Židů a křesťanů v pozdnim středověku. Prostřednictvim detailnich so...SOUVISEJÍCÍ KNIHY