Abych přežila: Můj útěk ze Severní Koreje

Abych přežila: Můj útěk ze Severní Koreje - Yeonmi Parková | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Yeonmi Parková
DIMENZE
2,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Abych přežila: Můj útěk ze Severní Koreje.pdf


Chcete si knihu přečíst?Abych přežila: Můj útěk ze Severní Koreje ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Yeonmi Parková. Číst Abych přežila: Můj útěk ze Severní Koreje Online je nyní tak snadné!

POPIS


„Poté, co jsem uprchla ze Severní Koreje, jsem s překvapení zjistila, že pestré květy a zelené jarní výhonky jsou v jiných částech světa symbolem života a obrody. V Severní Koreji je jaro časem smrti. V této roční době už nezbývají žádné zásoby potravin a farmy žádné potraviny neprodukují, protože nové plodiny se teprve sázejí. Na jaře umírá nejvíce lidí hlady. Často jsme se sestrou slýchaly lidi na ulicích, jak procházejí kolem mrtvol a s politováním mumlají: ,Škoda že nevydrželi do léta.‘ Když teď, v dubnu a květnu, cestuju po Americe a Anglii, užívám si nádherné přírody a kochám se jarními květinami. Nezapomínám ale také na doby, kdy jsem sametové zelené kopce proklínala a přála si, aby ty kytky byly z chleba nebo cukru.“ Když bylo Yeonmi třináct, uprchly s matkou a sestrou ze Severní Koreje do Číny. Hnal je strach z komunistického režimu, který právě uvěznil otce rodiny, touha po svobodě, ale také obyčejný hlad. Cestou se jim však ztratila sestra a v Číně na ně čekalo kruté zklamání: Yeonmi s matkou skončily v rukou obchodníků s lidmi. Po dlouhých peripetiích se nakonec vysněné svobody přece jen dočkaly: dorazily do Jižní Korey a dokonce se zde shledaly se ztracenou sestrou. Autobiografický příběh Yeonmi Parkové je fantastickým svědectvím o síle rodinných pout a vyprávěním člověka, který touží nejen po svobodě, ale hlavně po obyčejném slušném životě bez každodenního ponižování a politického vyplachování mozků. Abych přežila je dechberoucím napínavým příběhem, ve kterém nechybí dramatické filmové scény, nečekané zvraty, ale i jemný podvratný humor.


...yž teď, v dubnu a květnu, cestuju po Americe a Anglii, užívám si nádherné přírody a kochám se jarními květinami ... Abych přežila - Yeonmi Parková | Elektronická kniha na Alza.sk ... . Nezapomínám ale také na doby, kdy jsem sametové zelené kopce proklínala a přála si, aby ty kytky byly z chleba nebo cukru." Když bylo Yeonmi třináct, uprchly s matkou a sestrou ze Severní Koreje do Číny. Park, Yeonmi: Abych přežila: Můj útěk ze Severní Koreje Kniha ukazuje, kolik nových významů je možné najít v dílech pro někoho snad až banálních, pokud je jejich recipient zajatcem diktátorského režimu. Renata Petříčková, autorka příběhů o Blbounovi a jiných dětských knížek, napsala recenzi knihy Yeonmi Parkov ... Parková Yeonmi - Abych přežila -- Můj útěk ze Severní ... ... . Renata Petříčková, autorka příběhů o Blbounovi a jiných dětských knížek, napsala recenzi knihy Yeonmi Parkové Abych přežila. Ta vypráví o útěku mladé dívky ze Severní Koreje. O čem je kniha Abych přežila? „Poté, co jsem uprchla ze Severní Koreje, jsem s...SOUVISEJÍCÍ KNIHY