Moc, peníze a právo

Moc, peníze a právo - Jan Sokol | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Sokol
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Moc, peníze a právo.pdf


Chcete si knihu přečíst?Moc, peníze a právo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Sokol. Číst Moc, peníze a právo Online je nyní tak snadné!

POPIS


Přepracované vydání knihy Moc, peníze a právo je součástí plánovaného souborného vydání zásadních děl Jana Sokola, v nichž z různých aspektů zkoumá člověka a jeho život uvnitř společnosti, a řadí se tak po bok nedávno vydané publikace Etika, život, instituce (Vyšehrad 2014). Autor z historického i systematického hlediska zkoumá funkci peněz ve společnosti i vývoj společnosti samotné a snaží se o hlubší porozumění fungování její moderní, současné podoby. Jeho zkoumání berou v potaz právní i ekonomické teorie a poznatky, podrobují je však kritickému filosofickému přezkoumání. I složité a komplexní otázky se v autorově podání stávají srozumitelnými; jsou vyloženy jasně a do hloubky tak, aby jejich znalost nebyla jen speciálním vědeckým poznatkem, ale aby se jejich pochopení začlenilo do celku našeho rozumění světu i sobě samým.


...íze a právo (s podtitulem „Esej o společnosti a jejích institucích") je relativně známá kniha z oboru, kterému se laická veřejnost často nevěnuje ... Moc, peníze a právo - Jan Sokol | Kniha na Alza.cz ... . Co do počtu přečtení tak možná bude jednou z nejčtenějších knih v oboru antropologie, ekonomie, práva a filozofie na českém trhu. Je tak v určitém ohledu popularizující, protože poznatky z těchto oborů ... " Přepracované vydání knihy Moc, peníze a právo je součástí plánovaného souborného vydání zásadních děl Jana Sokola, v nichž z různých aspektů zkoumá člověka a jeho život uvnitř společnosti, a řadí se tak po bok nedávno vydané publikace Etika, život, instituce (Vyšehrad 2014). Prof. Jan Sokol představuje hlavní teze své knihy Moc, peníze a právo na semináři Collegia Europaea 20. 3. 2013. Moc, peníze a právo. Vyšlo 21. 4. 2 ... Moc, peníze a právo - Tvar ... . Prof. Jan Sokol představuje hlavní teze své knihy Moc, peníze a právo na semináři Collegia Europaea 20. 3. 2013. Moc, peníze a právo. Vyšlo 21. 4. 2016 8/2016 ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY