Románské jazyky a čeština ve světle paralelních korpusů

Románské jazyky a čeština ve světle paralelních korpusů - Petr Čermák, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Čermák,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Románské jazyky a čeština ve světle paralelních korpusů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Románské jazyky a čeština ve světle paralelních korpusů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Čermák,. Číst Románské jazyky a čeština ve světle paralelních korpusů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Monografie Románské jazyky a čeština ve světle paralelních korpusů ověřuje využitelnost paralelních korpusů – konkrétně paralelního korpusu InterCorp (http://ucnk.ff.cuni.cz/intercorp) – pro srovnávací analýzu románských jazyků (španělštiny, francouzštiny, italštiny a portugalštiny) a češtiny. Zabývá se čtyřmi vybranými tématy, která v románských jazycích reprezentují strukturně odlišné jevy, a na materiálu získaném z korpusu InterCorp zkoumá ze systémového hlediska jejich české protějšky. Analyzovanými jevy jsou kauzativní konstrukce hacer / faire / fare / fazer + infinitiv, komplexní slova s prefixy re- / re- / ri- / re- a sufixy -ble / -ble / -bile / -vel, ingresivní slovesné perifráze a gerundium. Výsledný obraz shod a rozdílů mezi analyzovanými jazyky představuje ve své komplexnosti a složitosti, doložené konkrétními čísly v podobě tabulek a grafů, výrazný posun na poli srovnávání románských jazyků a češtiny a umožňuje korigovat některé dřívější spíše intuitivní závěry. Významný přínos má monografie i na poli metodologickém: ukazuje možnosti a omezení metodologie paralelních korpusů.


...jednávce nad 599,- od nás máte dopravu ZDARMA a objednávky si můžete nově vyzvednout osobně na vybraných pobočkách ... Petr Čermák, Olga Nádvorníková et alii: Románské jazyky a ... ... . Objednávky vyřizujeme co nejrychleji to jde, ale vzhledem k obrovskému zájmu se mohou dodací lhůty o pár dní lišit.Děkujeme vám za vaši trpělivost a pochopení. Objednávejte knihu Románské jazyky a čeština ve světle paralelních korpusů v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Románské jazyky a čeština ve světle paralelní ... Románské jazyky a čeština ve světle paralelních korpusů ... .cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Románské jazyky a čeština ve světle paralelních korpusů. Prague : Charles University in Prague, Karolinum Press, ©2015: Material Type: Document, Internet resource: Document Type: Internet Resource, Computer File: All Authors / Contributors: Petr Čermák; Olga a kol Nádvorníková R...SOUVISEJÍCÍ KNIHY