Tibetská kniha zdraví: Sowa rigpa – tibetské umění léčit

Tibetská kniha zdraví: Sowa rigpa – tibetské umění léčit - Nida Chenagtsang | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Nida Chenagtsang
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tibetská kniha zdraví: Sowa rigpa – tibetské umění léčit.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tibetská kniha zdraví: Sowa rigpa – tibetské umění léčit ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Nida Chenagtsang. Číst Tibetská kniha zdraví: Sowa rigpa – tibetské umění léčit Online je nyní tak snadné!

POPIS


Původ tradiční tibetské medicíny je starobylý, ale díky nepřerušenému předávání vědomostí je její odkaz dodnes stále dostupný i nám. Jádrem této léčebné tradice je hluboké spojení člověka s přírodou. Pozorováním přírody se dá mnohému naučit a tento přístup ovlivnil i tibetskou medicínu. Metafory z oblasti přírody jsou běžně používány pro třídění, zapamatování si a vysvětlování rozličných stránek tradiční tibetské medicíny, které jsou pak také graficky znázorňovány jako stromy, kmeny a listy. Různá oddělení tibetské medicíny tak představuje devadesát devět stromů. Ten, kdo je studuje, se tedy pohybuje mezi kořeny, kmeny, větvemi, listím, květy a plody, jako by procházel velkou zahradou. Tibetský lékař, jako dobrý zahradník, využívá svých bohatých znalostí k tomu, aby jakékoliv nerovnováze předcházel nebo ji léčil. Učení doktora Nidy – takto jej také jeho žáci oslovují – jsou velmi populární po celé Asii, Evropě, Americe a Austrálii. Na všech těchto místech se studenti cvičí v tradiční tibetské medicíně, masážích kunye, léčení mantrami, správné stravě a chování, analýze snů, sače (geomantii), ale také ve zrození a smrti pohledem tibetské medicíny. Obálka je opatřena kapsou s vloženými 3ks plakátky A3, každý výtisk je zabalen samostatně do fólie.


... kniha zdraví : Sowa rigpa - tibetské umění léčit / Nida Chenagtsang ; z anglického originálu The Tibetan book of health ... Stromy v asii | Sleviste.cz ... ... přeložila Dagmar Horňáková. -- První vydání v českém jazyce. -- Praha : Maitrea, 2015. -- 197 stran ISBN 978-80-7500-145- 615.8(515) - tibetské lékařství - příručky 615.8 - Fyzioterapie. Kniha: Tibetská kniha zdraví -- Sowa rigpa - tibetské umění léčit - Nida Chenagtsang. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je plně v provozu. Od 18. 5. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny otev ... PDF Tibetská kniha zdraví - KOSMAS.cz ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je plně v provozu. Od 18. 5. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny otevřeny. ... (Sowa rigpa - tibetské umění léčit) Tibetská kniha zdraví: Sowa rigpa - tibetské umění léčit Nida Chenagtsang Nakladatel: Maitrea 2015 Title: Tibetská kniha zdraví - Sow...SOUVISEJÍCÍ KNIHY