Čarodějnice: Salem, 1692

Čarodějnice: Salem, 1692 - Stacy Schiffová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Stacy Schiffová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Čarodějnice: Salem, 1692.pdf


Chcete si knihu přečíst?Čarodějnice: Salem, 1692 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stacy Schiffová. Číst Čarodějnice: Salem, 1692 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nositelka Pulitzerovy ceny za román Kleopatra odhaluje tajemství čarodějnických soudů v Salemu. . Začalo to v roce 1692 během mimořádně drsné massachusettské zimy, kdy dcera duchovního začala křičet a zmítat se v křečích. Celá záležitost skončila o necelý rok později oběšením devatenácti mužů a žen a jeden starší muž byl popraven rozdrcením. Strach se rychle šířil, zasáhl nejvzdělanější muže i významné politiky v kolonii. Sousedé obviňovali sousedy, rodiče děti, manželé manželky, děti rodiče a sourozenci na sebe navzájem podávali žaloby. Román Stacy Schiff, jenž živě zachycuje neklidnou atmosféru Ameriky sedmnáctého století, nás do této doby plné úzkosti zavádí. Ukazuje nám, jak skupina dospívajících dívek přivedla vznikající kolonii k rozkladu a jak rychle se šířila epidemie obviňování, soudních procesů a poprav, až se vymkla kontrole. . Překvapující výsledky pátrání odhalují především podrobnosti, kterých si všimlo jen málo historiků. Každý detail koloniálního života pouhé desítky let po příchodu prvních osadníků – rodiny, farmaření, modlení, vedení domácností, nebezpečí života na okraji divočiny, odcizení od Anglie, tlaky života ovládaného biblickým myšlením – je líčen s jasností, která činí téměř nepochopitelné události srozumitelnými.


...nu 1692 se v Salemu sešel speciální soud, vedený soudcem Williamem Stoughtonem, aby soudili obviněné ... Čarodějnice: Salem, 1692 - Stacy Schiff | Elektronická ... ... . První na řadě byla Bridget Bishopová ze Salemu, která byla označena jako čarodějnice nejvíce lidmi z města. Čarodějnice: Salem, 1692 kniha od: Stacy Schiff. 69 % 19 hodnocení ... Salemské súdne procesy s čarodejnicami dlho fascinovali Američanov. Z psychologického hľadiska sa väčšina historikov zhodla na tom, že roku 1692 Salem zachvátil určitý druh masovej hystérie, ktorú živila úprimná viera v existenciu čarodejníctva. Poukazujú na to, že kým niektoré z dievčat možno hrali divadlo, ošiaľ sa zmocnil aj mnohých zod ... Čarodějnice: Salem, 1692 - Stacy Schiff - YouTube ... . Poukazujú na to, že kým niektoré z dievčat možno hrali divadlo, ošiaľ sa zmocnil aj mnohých zodpovedných osôb. Nositelka Pulitzerovy ceny za román V...SOUVISEJÍCÍ KNIHY