Golfová hra v proměnách času: Kapitoly z historie a současnosti českého a světového golfu

Golfová hra v proměnách času: Kapitoly z historie a současnosti českého a světového golfu - Andrej Halada | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Andrej Halada
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Golfová hra v proměnách času: Kapitoly z historie a současnosti českého a světového golfu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Golfová hra v proměnách času: Kapitoly z historie a současnosti českého a světového golfu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Andrej Halada. Číst Golfová hra v proměnách času: Kapitoly z historie a současnosti českého a světového golfu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace představuje historii a současnost golfu v českém prostoru, zároveň se dotýká jeho minulosti a rozvoje i v evropském kontextu. Jde o jednu z vůbec prvních prací v českém prostředí popisující tuto problematiku z odborných pozic. Autor prokazuje vysokou znalost sféry a schopnost širokého záběru – dělí téma do šesti autonomních kapitol, zároveň je však koncepčně zastřešuje. Text se vyznačuje faktografickou přesností, zároveň je však psán se stylistickou lehkostí. Jednotlivé kapitoly se věnují rozvoji golfu v Evropě od 80. let 20. století až po dnešek, účasti golfu na olympijských hrách v letech 1900, 1904 a 2016 či historii Golfového svazu ČSR v letech 1931–1948. Další část srovnávacím způsobem analyzuje vývoj golfu a tenisu, dvou „buržoazních“ sportů, v komunistickém Československu v letech 1948–1989. Je zde i část zachycující problematiku stavby více než stovky golfových hřišť v České republice po roce 1990, včetně dopadů na životní prostředí. Závěrečná kapitola pak pojednává o golfu ve vysílání českých televizních stanic. Předložený text představuje důležitý krok kupředu v poznání celého tématu, vzhledem ke své čtivosti si navíc může činit nárok na značný zájem nejen mezi čtenáři-golfisty, ale i mezi těmi, kteří tuto gentlemanskou hru zatím nepoznali v praxi.


...olfová hra v proměnách času -- Kapitoly z historie a současnosti českého a světového golfu - Andrej Halada Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu ... Golfová hra v proměnách času - Kapitoly z historie a ... ... . Golfová hra v proměnách času: Kapitoly z historie a současnosti českého a světového golfu. ... Golfová hra v proměnách času Autor: Halada, Andrej Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024637686 ISBN: 978-80-246-3768-6 Popis: 1× kniha, brožovaná, 238 stran, česky Golfová hra v proměnách času Kapitoly z historie a současnosti českého a světového golfu ... Jednotlivé kapitoly se věnují rozvoji golfu v Evropě od 80. let 20. století až po dnešek, účasti golfu na olympijských hrách v letech 1900, 1904 a 2016 či historii Gol ... Golf - dějiny | Knihy.ABZ.cz ... ... Jednotlivé kapitoly se věnují rozvoji golfu v Evropě od 80. let 20. století až po dnešek, účasti golfu na olympijských hrách v letech 1900, 1904 a 2016 či historii Golfového svazu ČSR v letech 1931-1948. ... Kapitoly z historie a současnosti českého a světového golfu Autor: Andrej Halada Publikace představuj...SOUVISEJÍCÍ KNIHY