Anbanterové z Rozendorfu: Tři generace kašperskohorských měšťanů na přelomu věků

Anbanterové z Rozendorfu: Tři generace kašperskohorských měšťanů na přelomu věků - Jan Kilián | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Kilián
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Anbanterové z Rozendorfu: Tři generace kašperskohorských měšťanů na přelomu věků.pdf


Chcete si knihu přečíst?Anbanterové z Rozendorfu: Tři generace kašperskohorských měšťanů na přelomu věků ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Kilián. Číst Anbanterové z Rozendorfu: Tři generace kašperskohorských měšťanů na přelomu věků Online je nyní tak snadné!

POPIS


Anbanterové z Rozndorfu byli měšťanskou rodinou hornofalckého původu, žijící koncem 16. a během 17. století v šumavském zlatonosném městě Kašperských Horách. Patřili zde ke společenské i majetkové elitě, podařilo se jim získat znak, urozený přídomek a povýšení do vladyckého stavu, měšťanské prostředí však nikdy neopustili. Zanechali po sobě v regionu ojedinělý malovaný renesanční epitaf a také soubor dokumentů, které dokládají jejich opakované potíže se zákonem, zvláště tím mravnostním. Daniel Anbanter, pořizovatel epitafu a ústřední postava předkládané monografie, byl postupně nařčen z krvesmilstva, smilstva a znásilnění, za něž mu hrozil i trest nejvyšší.


...erové z Rozendorfu: Tři generace kašperskohorských měšťanů na přelomu věků Jan Kilián Nakladatel: Veduta 2017 Podtitul: Tři generace kašperskohorských měšťanů na přelomu věků Anbanterové z Rozndorfu byli měšťanskou rodinou hornofalckého původu, žijící koncem 16 ... Anbanterové z Rozendorfu: Tři generace kašperskohorských ... ... . a během 17. století v šumavském zlatonosném městě Kašperských Horách. Anbanterové z Rozendorfu: Tři generace kašperskohorských měšťanů na přelomu věků Anbanterové z Rozndorfu byli měšťanskou rodinou hornofalckého původu, žijící koncem 16. a během 17. století v šumavském zlatonosném městě Kašperských Hor ... Anbanterové z Rozendorfu: Tři generace kašperskohorských ... ... . a během 17. století v šumavském zlatonosném městě Kašperských Hor...SOUVISEJÍCÍ KNIHY