Nová náboženství a násilí

Nová náboženství a násilí - Zdeněk Vojtíšek | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Vojtíšek
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Nová náboženství a násilí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Nová náboženství a násilí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Vojtíšek. Číst Nová náboženství a násilí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nová náboženská hnutí jsou hnutí protestu. Vznikají často z nespokojenosti s převládajícím společenským kodexem a jejich vznik je obvykle inspirován charismatickým vůdcem. Mohou také vyjadřovat nesouhlas se stávající ideologií některého ze zavedených náboženství. V současnosti jich ve světě existují tisíce. Velká část z nich brzy zaniká, jelikož nenachází dostatek následovníků. Záleží především na většinové společnosti, za jak dlouho pro ni nová náboženská skupina přestane být „nová“ a začne být vnímána jako „zavedená“. Tato publikace se věnuje násilným konfliktům, které vznikají mezi novými náboženskými hnutími a okolní společností. Pochopit zákonitosti zrodu těchto hnutí, jejich vývoje, vnitřní dynamiky i interakce s okolím umožňuje čtyřiadvacet příkladů, které kniha přináší. Ty poskytují souhrnný obraz různých způsobů, jak příslušníci nových náboženských hnutí násilím trpí i jak ho páchají. Pochopení těchto zákonitostí nemá význam jen pro religionistiku, ale poskytuje čtenářům z řad širší veřejnosti hlubší vhled do fungování nových náboženství i většinové společnosti.


...ty nových náboženství nejsou pouze záležitostí minulosti - právě tímto tématem se zabývá monografie Zdeňka Vojtíška Nová náboženství a násilí ... Hotel Nová radnice, Vsetín - ceny aktualizovány 2020 ... . Nová náboženství a násilí Autor: Vojtíšek, Zdeněk Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024628615 ISBN: 978-80-246-2861-5 Popis: 1× kniha, brožovaná, 286 stran, česky Rozměry: 14,5 × 20,6 cm Rok vydání: 2017 (1. vydání) Násilí ve jménu víry si dnešní lidé spojují hlavně s islámem. Nová kniha docenta religionistiky Zdeňka Vojtíška (nar. 1963) Nová náboženství a násilí ale na čtyřiadvaceti příkladech bohatě dokazuje, že v ná ... Náboženství a násilí - konflikty nových náboženství (6. 2 ... ... . Nová kniha docenta religionistiky Zdeňka Vojtíška (nar. 1963) Nová náboženství a násilí ale na čtyřiadvaceti příkladech bohatě dokazuje, že v násilné projevy se může zvrhnout činnost skupin vznikajících v kontextu všech světových náboženství. Add tags for "Nová náboženství a násilí". Be the first. Similar Items. Related Subjects: (12) Religious tolerance -- History. Cults ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY