Oldřich Rosenbaum / Oldric Royce: Život s módou v Praze a v New Yorku

Oldřich Rosenbaum / Oldric Royce: Život s módou v Praze a v New Yorku - Howard Vincent Kurtz, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Howard Vincent Kurtz,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Oldřich Rosenbaum / Oldric Royce: Život s módou v Praze a v New Yorku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Oldřich Rosenbaum / Oldric Royce: Život s módou v Praze a v New Yorku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Howard Vincent Kurtz,. Číst Oldřich Rosenbaum / Oldric Royce: Život s módou v Praze a v New Yorku Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha sleduje nevšední příběh předního pražského krejčího, couturiéra a oděvního designéra Oldřicha (Ulricha) Rosenbauma (1896–1991), který vytvářel více než sedmdesát let elegantní a vysoce aktuální módní styl oděvů pro zámožné klientky v Československu a poté v USA, včetně historie jeho exkluzivních módních závodů v Praze, v Karlových Varech a v New Yorku. Zachycuje genezi rozvoje krejčovské firmy od založení Elisabethou Stein, provdanou Rosenbaum, v roce 1881, její rozkvět v období první republiky, úpadek po nacistické „arizaci“ na počátku čtyřicátých let až po komunistické znárodnění v roce 1948. Na osudech Rosenbaumovy rodiny, jeho spolupracovníků i zákaznic vytváří plastický obraz česko-židovsko-německého prostředí meziválečné Prahy. Profesní aktivity Oldrica Royce – jak se Oldřich Rosenbaum přejmenoval po přesídlení do USA v roce 1939 – vyvrcholily založením a provozováním velmi úspěšného módního závodu v New Yorku, který získal řadu odborných ocenění a jehož zákaznicemi se staly manželky politiků, včetně prezidentů USA, známé herečky, například Ginger Rogers a Marlene Dietrich. Kniha vychází odděleně v české a anglické verzi.


...a Oldřich Rosenbaum/Oldric Royce. Život s módou v Praze a v New Yorku je součástí tohoto projektu a představuje úspěšnou poválečnou kariéru majitele jednoho z nejznámějších pražských módních salónů za oceánem ... Eva cz - Vyhledávání na Heureka.cz ... . Oldřich Rosenbaum / Oldric Royce (1896 Praha - 1991 New York) Oldřich Rosenbaum / Oldric Royce: Život s módou v Praze a v New Yorku Howard Vincent Kurtz, Eva Uchalová Nakladatelé: Arbor vitae , Uměleckoprůmyslové museum 2017 Oldřich Rosenbaum, rodným jménem Ullerich, po roce 1939 Ulric Royce či Oldric Royce (22. srpna 1896 Praha - 31. července 1991 New York), byl pražský, vídeňský a newyorský krejčí, zakladatel módního salónu v Praze Na příkopech. Oldřich Rosenbaum / Oldric Royce. Život s módou v Praze a v New Yorku v Pra ... Oldřich Rosenbaum / Oldric Royce -- Život s módou v Praze ... ... . srpna 1896 Praha - 31. července 1991 New York), byl pražský, vídeňský a newyorský krejčí, zakladatel módního salónu v Praze Na příkopech. Oldřich Rosenbaum / Oldric Royce. Život s módou v Praze a v New Yorku v Praze! Vstupenky a informace o nadcházející výstavě. Um...SOUVISEJÍCÍ KNIHY