Sociální prostředí Prahy: město na prahu 21. století

Sociální prostředí Prahy: město na prahu 21. století - Martin Ouředníček (ed.), | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Ouředníček (ed.),
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sociální prostředí Prahy: město na prahu 21. století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sociální prostředí Prahy: město na prahu 21. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Ouředníček (ed.),. Číst Sociální prostředí Prahy: město na prahu 21. století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kolekce textů vychází především z empirické práce se statistickými daty a jejich vizualizace formou grafických a kartografických prvků. V úvodu jsou diskutovány současné trendy urbánních studií v kontextu výzkumu Prahy. První kapitola reflektuje dva důležité demografické procesy, které se podílejí na proměňování sociálního prostředí Prahy, demografické stárnutí a reprodukční chování mladých dospělých. Další kapitola se zaměřuje na specifické téma urbánních studií, na městskou kriminalitu. Následující dvě kapitoly vycházejí z konceptu sociálního prostředí, hodnotí transformaci dělnické čtvrti vnitřního města a roli mezinárodní migrace pro proměnu sídlištní lokality. Závěrečné tři kapitoly jsou lokalizovány do zázemí města a z různých perspektiv nahlížejí na proces lokalizace práce, komerční suburbanizace a koncept edge city. Mezi případovými studiemi se objevují pražské čtvrti Holešovice, Hůrka, Novodvorská, Ruzyně a několik suburbánních obcí v těsném zázemí Prahy.


...Sociální prostředí Prahy - Město na prahu 21 ... PDF Ivana Přidalová - Migrace, cizinci a město: sociálně ... ... . století - Martin Ouředníček; Jana Jíchová; Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Sociální prostředí Prahy: město na prahu 21. století Editor: Ouředníček, Martin a Jíchová, Jana Nakladatel: Academia EAN: 9788020027290 ISBN: 978-80-200-2729- Popis: 1× kniha, brožovaná, 252 stran, česky Rozměry: 15,8 × 23,1 cm Rok vydání: 2017 (1. vydání) OUŘEDNÍČEK, Martin a Jana JÍCHOV ... Komercni suburbanizace prahy | Sleviste.cz ... . vydání) OUŘEDNÍČEK, Martin a Jana JÍCHOVÁ, ed. Sociální prostředí Prahy: město na prahu 21. století. Praha: Academia, 2017. ISBN 978-80-200-2729-0; Související články. Geografie sídel; Externí odkazy. Obrázky, zvuky či videa k tématu urbanismus ve Wikimedia Commons Nejlépe hodnocené knihy z kategorie Sociální geografie: Sociologie světových systémů. Hegemonie, centra, pe...SOUVISEJÍCÍ KNIHY