Stručné dějiny biologie

Stručné dějiny biologie - Stanislav Komárek | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Stanislav Komárek
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Stručné dějiny biologie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Stručné dějiny biologie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stanislav Komárek. Číst Stručné dějiny biologie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha, která zahrnuje dějiny biologie od prvopočátků do objevení struktury DNA (1953), může svou stručností a přehledností zaujmout nejen biology z profese, ale i všechny zainteresované laiky z řad vzdělanějšího čtenářstva. Text je doprovázen množstvím dobových ilustrací, přibližujících ducha a atmosféru tehdejších výzkumů a vzdělanosti a navázání biologického myšlení na dobové myšlenkové proudy. Proč se vlastně o dějiny biologie (a jakéhokoliv jiného oboru) zajímat? Co je to paradigma? Jak viděly živý svět archaické národy a staré civilizace? Jak vznikla věda v antickém Řecku? Jak v nastoupené cestě pokračoval Řím? Jak viděl živý svět evropský středověk a renesance? Jak se projevil v barokní éře descartovský obrat? Jak začínala systematika, paleontologie, jak se profilovaly jednotlivé národní školy v biologii – francouzská, anglická, německá? Jak se objevilo evoluční myšlení? Jak začínala genetika, mikrobiologie, etologie? Jakou roli hrály v myšlení o živém světě „velké“ dějiny, zejména poslední světová válka?


...é dějiny biologie Autor: Komárek, Stanislav Nakladatel: Academia EAN: 9788020027375 ISBN: 978-80-200-2737-5 Popis: 1× kniha, vázaná, 157 stran, česky Rozměry: 14 × 19,5 cm Rok vydání: 2017 (1 ... PDF Online Sapiens: Stručné dějiny lidstva - Prazska PDF ... . vydání) Všechny informace o produktu Kniha Stručné dějiny biologie - Stanislav Komárek, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Stručné dějiny biologie - Stanislav Komárek. Stručné dějiny biologie Autor Stanislav Komárek. Kniha, která zahrnuje dějiny biologie od prvopočátků do objevení struktury DNA (1953), může svou stručností a přehledností zaujmout nej ... Krátké ohlédnutí přírodozpytné - Stručné dějiny biologie ... ... . Stručné dějiny biologie Autor Stanislav Komárek. Kniha, která zahrnuje dějiny biologie od prvopočátků do objevení struktury DNA (1953), může svou stručností a přehledností zaujmout nejen biology z profese, ale i všechny zainteresované laiky z řad vzdělanějšího čtenářstva. Stručné dějiny biologie se mohou zdát jako kniha odborná, určená studentům - mohou se tak jevit předevš...SOUVISEJÍCÍ KNIHY