Světový orloj

Světový orloj - Sylva Fischerová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Sylva Fischerová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Světový orloj.pdf


Chcete si knihu přečíst?Světový orloj ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sylva Fischerová. Číst Světový orloj Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nová básnická sbírka Sylvy Fischerové není knihou na jedno přečtení. A není ani další položkou v řadě titulů s názvem „Básníci na cestách“, jak by se mohlo zdát z jejího názvu. Jedná se o sumu životní i básnické zkušenosti, čteme tu zřetelný osobní místopis, ve kterém se konkrétní místa jeví jako průměty dějin a jejich událostí (i pastí). Také zde hrají podstatnou roli lidé autorce nejbližší — zejména otec a obě sestry, včetně otcovy holandské emigrace v době druhé světové války i emigrace sestry Violy po srpnu 1968. Texty jsou nabité obsahy, plné neotřelých slov a nevšedních obrazů, kniha má navíc výsostný rytmický spád jako celek. Je ale dobré číst ji pomalu, zastavovat se a vracet se, opětovně promýšlet již řečené: jen o málokteré české básnické sbírce z posledních let to platí tak jednoznačně jako o Světovém orloji.


...ý orloj (2017) Kostel pro kuřáky/A Church for Smokers (2019) Critical Studies ... Světový orloj (Sylva Fischerová) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . Původ poezie (2006), ed. Sylva Fischerová and Jiří Starý; Mýtus a geografie (2008) ed. Sylva Fischerová and Jiří Starý; Hippokratés. Vybrané spisy I (2012) ed. Hynek Bartoš and Sylva Fischerová zdroj: tv nova autor: Jirka Veselý téma: 1.slovenský orloj, stara bystrica.) Světový orloj 2017; Dryák ředěný Vltavou 2016; Pasáž 2011; Zázrak 2005; Mare 2013; Původ poezie - Proměny poetické inspirace v evropských a mimoevropských kulturách 2006; všech 25 knih autora. Kniha Světový orloj je v The world clock showed the poet the diversity of th ... Kniha: Světový orloj - Sylva Fischerová | Knihy.ABZ.cz ... . Kniha Světový orloj je v The world clock showed the poet the diversity of the faces that move around it: places, historical experiences, events and people. In her new poetry collection, Sylva Fischerová summarises her experience of life and poetry and conn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY