Běguni

Běguni - Olga Tokarczuková | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Olga Tokarczuková
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Běguni.pdf


Chcete si knihu přečíst?Běguni ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Olga Tokarczuková. Číst Běguni Online je nyní tak snadné!

POPIS


Román, kterému autorka zasvětila tři roky práce, je odvážným dílem, v němž vypovídá hodně o sobě a svém vidění světa. Běguni (Poutníci) byli příslušníci ruské pravoslavné sekty z osmnáctého století. Věřili, že svět je dílem ďábla a ten má největší moc nad lidmi, kteří stojí na místě. Tokarczuková píše, že se setkala s dnešními běguny, kteří neustále jezdí moskevským metrem. Děj není založen na osudech postav ani na příběhu, je postaven na kulturním fenoménu: cestování. Proč lidé cestují, proč nezůstávají na místě? Odkud se bere lidský nepokoj, potřeba přemísťovat se? Jsme všichni nomády, pro které je překonávání prostoru smyslem života? Autorka popisuje svět dnešních poutníků, kteří s sebou vozí svou cestovatelskou výbavu (miniaturní šampony, skládací zubní kartáčky, pantofle), své nemoci z časových posunů a vlastní jazyk. Návštěva tohoto světa je díky autorčinu vypravěčskému mistrovství velkým zážitkem.


...(Poutníci) byli příslušníci ruské pravoslavné sekty z osmnáctého století ... Běguni - Knihkupectví Luxor ... . V Polsku je vydání poslední knihy Olgy Tokarczukové považováno za literární událost roku 2007, a podle mnohých je to opravdu nejlepší kniha známé autorky. Běguni jsou netradiční kniha vymykající se konvenčním představám o literatuře, alespoň té polské. Její nesourodý text, postmoderně roztříštěný román-řeka, plyne mezi stěnami labyrintu světa, těla a ducha. Zároveň však mohou Běguni posloužit jako příruční bildungsroman modern ... Běguni - Olga Tokarczuková | Elektronická kniha na Alza.cz ... . Zároveň však mohou Běguni posloužit jako příruční bildungsroman moderního poutníka, který v ... Kniha Běguni Přidat komentář. DiskretniBarman. 2 10. února. Nechápu, proč je kniha označována za "román", kterým rozhodně není, takže v tomhle směru může vaše očekávání zklamat. ... Běguni jsou naprosto nádhernou knihou, tajuplnou a čarovnou, která však není...SOUVISEJÍCÍ KNIHY