Veselice aneb Kostlivec ve skříni

Veselice aneb Kostlivec ve skříni - William Somerset Maugham | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
William Somerset Maugham
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Veselice aneb Kostlivec ve skříni.pdf


Chcete si knihu přečíst?Veselice aneb Kostlivec ve skříni ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor William Somerset Maugham. Číst Veselice aneb Kostlivec ve skříni Online je nyní tak snadné!

POPIS


Románvyšel poprvé v roce 1930 a čtenáři v postavě spisovatele Edwarda Driffielda záhy odhalili skutečného romanopisce Thomase Hardyho. Děj se odehrává od devadesátých let 19. století do konce dvacátých let století 20., kdy je vypravěč, rovněž spisovatel William Ashenden, požádán svým kolegou Alroyem Kearem o pomoc se sepsáním životopisu nedávno zesnulého Driffielda. Maugham byl vynikajícím pozorovatelem a dokonale poznal prostředí umělců a vůbec lidí z vyšších vrstev. Ve svém románu vykresluje s precizností a vtipem nejen události a společenské prostředí, ale především konkrétní lidské charaktery. Mistrně vylíčil zejména Driffieldovu první manželku Rosie, která je centrální postavou románu. Rosie je zosobněním nespoutané, bezprostřední a živelné ženskosti, která vybočuje z konvenčních společenských norem a je často kvůli své uvolněné morálce, prostotě a „obyčejnosti“ trnem v oku lidí z vyšší společnosti. Román, napsaný před necelým stoletím, je i pro dnešního čtenáře poutavý díky mistrovskému vypravěčství a dokonale propracované psychologii postav. Česky byl titul publikován poprvé v roce 1975, nyní vychází v revidovaném vydání již jako třetí svazek z Maughamovy tvorby v edici Pozdní sběr.


... aneb Kostlivec ve skříni book. Read 495 reviews from the world's largest community for readers ... Veselice aneb kostlivec ve skrini w somerset maugham ... ... . Cakes and Ale is a delicious satire of London li... Veselice aneb Kostlivec ve skříni Autor: Maugham, William Somerset Nakladatel: Prostor EAN: 9788072603930 ISBN: 978-80-7260-393- Originál: Cakes and Ale, or The Skeleton in the Cupboard Překlad: Kyncl, Karel a Kynclová, Jiřina Popis: 1× kniha, brožovaná, 256 stran, česky Rozměry: 11,5 × 18 cm Rok vydání: 2018 (2. vydání) E-kniha: Veselice -- aneb Kostlivec ve skříni - W. Somerset Maugham. Fungujeme! Vá ... Veselice aneb Kostlivec ve skříni / Nejlevnější knihy ... . vydání) E-kniha: Veselice -- aneb Kostlivec ve skříni - W. Somerset Maugham. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Veselice aneb Kostlivec ve skříni William Somerset Maugham . Edice pozdní sběr, sv. 7 Naklada...SOUVISEJÍCÍ KNIHY