Obec a politično v Aristotelově myšlení

Obec a politično v Aristotelově myšlení - Jakub Jinek | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jakub Jinek
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Obec a politično v Aristotelově myšlení.pdf


Chcete si knihu přečíst?Obec a politično v Aristotelově myšlení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jakub Jinek. Číst Obec a politično v Aristotelově myšlení Online je nyní tak snadné!

POPIS


Podrobný výklad vybraných pěti knih Aristotelovy Politiky ukazuje politickou vědu v okamžiku jejího zrodu, kdy je vyčleněna obec jako samostatný filosofický problém a současně předmět praktické péče. Význam tohoto kroku vystupuje především ve srovnání s předchozí tradicí, zejména se stanoviskem Platónovým. S rozpoznáním obce a její vnitřní struktury jako skutečné osy politického života a myšlení je spjato uchopení svrchované povahy politična, jež je dána schopností zahrnout všechny ostatní činnosti, postoje a preference. Jde o pochopení, jež se opakuje v dalších uzlových bodech dějin politického myšlení, a Aristotelovu nauku o obci lze proto považovat za rozhodující krok v předání odkazu klasického politického myšlení dalším epochám.


...ové kavárně Jakub Jinek představí svou novou knihu, v níž na podrobném výkladu vybraných pěti knih Aristotelovy Politiky ukazuje politickou vědu v okam ... REFLEXE - Philosophical journal ... ... Všechny informace o produktu Kniha Obec a politično v Aristotelově myšlení, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Obec a politično v Aristotelově myšlení. UKÁZKA Obec a politično v Aristotelově myšlení Obec a politično. Synoptický souhrn. Aristotelés se na rozdíl od Platóna nedomnívá, že komplexní politickou skutečnost lze uchopit prostřednictvím její elementarizace, ... Filosofická kavárna 4. 10. 2018: Obec a politično v ... ... . Synoptický souhrn. Aristotelés se na rozdíl od Platóna nedomnívá, že komplexní politickou skutečnost lze uchopit prostřednictvím její elementarizace, tj. převedením na základní strukturu jejích prvků, již lze nazvat zřízením. Kniha: Obec a politično v Aristotelově myšlení - Jakub Jinek. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je na...SOUVISEJÍCÍ KNIHY