Zdání nehybnosti

Zdání nehybnosti - Martin Vodňanský | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Vodňanský
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Zdání nehybnosti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zdání nehybnosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Vodňanský. Číst Zdání nehybnosti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Sbírka severočeského autora Martina Vodňanského nepotřebuje předmluvu ani doslov. Básník sám svoji poezii ohodnotil, sám se vyznal, sám vystihl, co je poezie jeho a co poezie vůbec. Naštěstí je opravdu jen básník a nikoli salonní vědátor, pitvající knihu, jež se nemůže bránit. Básníkovi stačí pohled na zelené mandarinky, přehlížené přesyceným obecenstvem, aby pochopil: že jsou nesrovnatelně chutnější než ty / co téměř lahodí lidskému oku… Neboť tajemství žije pod slupkou. Netřeba lahodit! Netřeba leštit slupky ani slova! Martin Vodňanský dosud publikoval hlavně v novinách a časopisech – Severočeský deník, Totem pod přezdívkou Márty, Haluze, Koktejl a Literatura • Umění • Kultura. Jeho básně vyšly v antologii Od břehu k horám, která mapuje literaturu a výtvarné umění v severních Čechách. Antologii vydalo nakladatelství Votobia roku 2000. V posledních letech se postava Vodňanského objevila ve dvou knihách Josefa Formánka: Syn větru a prsatý muž a Úsměvy smutných mužů. Formánek o něm píše jako o ústeckém básníkovi Mártym. V knihách jsou též ukázky jeho básní. Báseň Nemocniční trágo blues, která je v nabízené sbírce Zdání nehybnosti, je uvedena i ve filmu Úsměvy smutných mužů.


...nehybnosti Autor: Vodňanský, Martin Nakladatel: Nakladatelství Kmen EAN: 9788090688056 ISBN: 978-80-906880-5-6 Ilustrace: Bělíková, Milada Popis: 1× kniha, vázaná, 138 stran, česky Rozměry: 13 × 18 cm Rok vydání: 2018 (1 ... Martin Vodňanský | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... . vydání) Zdání nehybnosti - Martin Vodňanský. Sbírka severočeského autora Martina Vodňanského nepotřebuje předmluvu ani doslov. Básník sám svoji poezii... Hledáte Zdání nehybnosti od Martin Vodňanský,Milada Bělíková? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Zdání nehybnosti Sbírka severočeského autora Martina Vodňanskéh ... Zdání nehybnosti - Martin Vodňanský,Milada Bělíková ... ... ... Hledáte Zdání nehybnosti od Martin Vodňanský,Milada Bělíková? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Zdání nehybnosti Sbírka severočeského autora Martina Vodňanského nepotřebuje předmluvu ani doslov. Básník sám svoji poezii ohodnotil, sám se vyznal, sám vystihl, co je poezie jeho a co p...SOUVISEJÍCÍ KNIHY