České země a Bavorsko: Konfrontace a paralely

České země a Bavorsko: Konfrontace a paralely - Milan Hlavačka, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Milan Hlavačka,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
České země a Bavorsko: Konfrontace a paralely.pdf


Chcete si knihu přečíst?České země a Bavorsko: Konfrontace a paralely ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Milan Hlavačka,. Číst České země a Bavorsko: Konfrontace a paralely Online je nyní tak snadné!

POPIS


Psát a vydávat paralelní dějiny je nevděčná práce. Psát a vydávat paralelní dějiny sousedů, jejichž silná a sebevědomá minorita se nacházela na území druhého, kde jsou dnes její dějiny a kultura téměř vymazány, je navíc spojeno s mnoha předsudečnými riziky. Čechy a Bavorsko jsou takovým nevděčným, ale lákavým příkladem. V minulosti kráčely mnohokrát spolu, v moderní době více proti sobě a úplně nejvíce vedle sebe. Ačkoliv bylo té společné a nekonfliktní historické zkušenosti více, přesto i dnes v čase klidného soužití obou zemí stále v české historické paměti převládá s ohledem na Bavorsko figura nepřítele. Jaké historické zájmy a zkušenosti za tím vězí, se pokouší částečně odhalit předkládaná publikace českých a německých historiků. Nejde o vyčerpávající dílo co do úplnosti témat a pokrytí historického času. Jde spíše o tematickou inventuru historických fenoménů (například náboženství, obchod, žoldnéřství, chudinství, sport, výroba automobilů, Židé, Cikáni apod.), které obdobně či protikladně formovaly obě země a našly svého historika.


...země a Bavorsko: Konfrontace a paralely Milan Hlavačka, Robert Luft, Ulrike Lunov, Magdaléna Pokorná, kol ... konfrontace - ABZ slovník českých synonym ... . Kniha České země a Bavorsko: Konfrontace a paralely. ... Robert Luft německá, 1956. Ulrike Lunow německá, 1983. Kniha České země a Bavorsko: Konfrontace a paralely je v. Přečtených: 1x: Chystám se číst: 2x: Nápověda - Podmínky užit ... Kniha: České země a Bavorsko -- Konfrontace a paralely - Milan Hlavačka; Robert Luft; Ulrike Lunov; Magdaléna Pokorná; kol. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. > Knihy > Miscellanea > České země ... Bavorsko (Německo) | Knihy.ABZ.cz ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. > Knihy > Miscellanea > České země a Bavorsko. Konfrontace a paralely. Sleva! Zobrazit větší. České země a Bavorsko. Konfrontace a paralely. ISBN 978-80-7286-320-4. Typ: Nový produkt. Historický ústav, Praha 2017. Více informací Skladem Tweet Sdílet ... České země a Bavorsko. ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY