A uzřela oslice anděla

A uzřela oslice anděla - Nick Cave | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Nick Cave
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
A uzřela oslice anděla.pdf


Chcete si knihu přečíst?A uzřela oslice anděla ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Nick Cave. Číst A uzřela oslice anděla Online je nyní tak snadné!

POPIS


Řada hudebníků v rozhovorech mluvívá o tom, že by jednou chtěli napsat román, že je to ohromně láká – nakonec se však k tomu nikdy nedostanou. Anebo si opravdu čas najdou a dají do psaní veškerou píli a trpělivost, pak se ovšem ukáže, že se krapet přecenili a že snad měli raději zůstat u písní… To ale není případ Nicka Cavea. Ve svém románovém debutu A uzřela oslice anděla z roku 1989 skvěle mísí vlastní osobitou poetiku, plnou romantických obrazů, biblických narážek, morbidních představ i černočerného humoru, s velkým čtenářským rozhledem (inspirací mu byla především americká jižanská literatura, Williamem Faulknerem či Flannery O’Connorovou počínaje a Cormacem McCarthym konče). Jeho barokně košatému, grotesknímu příběhu, zasazenému na americký Jih 40. a 50. let dvacátého století, dominuje násilí, alkohol, zvrácenost a zvířecí instinkty; nechybí ani Boží trest a ďábelský smích. V románu A uzřela oslice anděla, kongeniálně přeloženém Tomášem Hráchem, se zkrátka nic neodpouští a za vše se tvrdě platí. Román sklidil nadšený ohlas světové kritiky pro svůj jazyk plný biblických metafor a sevřený příběh vyprávěný na pomezí snu a šílenství.


...A uzřela oslice anděla" je neskutečně zvláštním příběhem a vypovídá o nedozírné autorově fantazii ... A uzřela oslice anděla / Nejlevnější knihy ... . V úvodu knihy hlavní hrdina začíná příběh autentickým popisem vlastního porodu a postupně rozkrývá své genealogické vztahy s lidmi, pro které je slovo "šílení", málo šílené. „A uzřela oslice anděla" je neskutečně zvláštním příběhem a vypovídá o nedozírné autorově fantazii. V úvodu knihy hlavní hrdina začíná příběh autentickým popisem vlastního porodu a postupně rozkrýv ... A uzřela oslice anděla - Knihkupectví Luxor ... . V úvodu knihy hlavní hrdina začíná příběh autentickým popisem vlastního porodu a postupně rozkrývá své genealogické vztahy s lidmi pro které je slovo „šílení", málo šílené. A uzřela oslice anděla Autor: Cave, Nick Nakladatel: Argo EAN: 9788085794557 ISBN: 80-85794-55-1 Originál: A the Ass Saw the Angel Překlad: Hrách, Tomáš Popis: 1× kniha, vázaná, 300 stran, česky Rozměry: 12 × 20 cm Rok vydání: 2002 (1...SOUVISEJÍCÍ KNIHY