Arménská genocida: Příčiny, průběh a osobní svědectví událostí z let 1915–1922

Arménská genocida: Příčiny, průběh a osobní svědectví událostí z let 1915–1922 - Marek Jandák | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Marek Jandák
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Arménská genocida: Příčiny, průběh a osobní svědectví událostí z let 1915–1922.pdf


Chcete si knihu přečíst?Arménská genocida: Příčiny, průběh a osobní svědectví událostí z let 1915–1922 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marek Jandák. Číst Arménská genocida: Příčiny, průběh a osobní svědectví událostí z let 1915–1922 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace poutavě a uceleně představuje jednu z nejtemnějších kapitol moderních světových dějin: likvidaci osmanských Arménů – aghet – mladotureckou diktaturou. Autor systematicky a na základě důkladného studia pramenů rozebírá příčiny aghetu (mj. přítomnost diktatury jedné politické strany, nastupující geopolitický řád národních států a světovou válku rozdmýchávající násilí v bezpříkladném rozsahu), jeho průběh i následky. Skrze dobové dokumenty a výpovědi přeživších i svědků z řad cizinců (misionářů, velvyslanců, představitelů zahraničních institucí…) umožňuje čtenáři lépe se vcítit do událostí, jež v roce 1915 vyvrcholily genocidou Arménů. Autor neopomíjí ani tak složité a zároveň citlivé téma, jakým je vztah politiky a paměti při pokusech uznat genocidu nebo ji naopak popřít. V neposlední řadě kniha představuje také české reflexe arménských událostí v soudobém tisku a v díle humanisty a cestovatele Karla Hansy.


...á genocida je souhrnné označení pro vyvražďování přibližně 1,5 milionu Arménů Turky během let 1915 a 1918 ... Arménská genocida - Příčiny, průběh a osobní svědectví ... ... .Podle některých názorů jde o první novověkou genocidu, nezaměřenou nábožensky, v Evropě a jejím bezprostředním okolí (genocidou v Evropě byly předtím: zákroky franckých vojsk proti Sasům, likvidace albigenských a jim příbuzných náboženských ... Kniha: Arménská genocida - Příčiny, průběh a osobní svědectví událostí z let 1915-1922 - Marek Jandák Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je plně v provozu. Arménská genocida - Příčiny, průběh a osobní svědectví událostí z let 1915-1922 autor: Jandák Marek dopo ... Epocha Arménská genocida: Příčiny, průběh a osobní ... ... . Arménská genocida - Příčiny, průběh a osobní svědectví událostí z let 1915-1922 autor: Jandák Marek dopor. cena: 549 Kč na...SOUVISEJÍCÍ KNIHY