Dálkovky - Zlatá éra ČSA

Dálkovky - Zlatá éra ČSA - Miloš Kvapil | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Miloš Kvapil
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Dálkovky - Zlatá éra ČSA.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dálkovky - Zlatá éra ČSA ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloš Kvapil. Číst Dálkovky - Zlatá éra ČSA Online je nyní tak snadné!

POPIS


Již po mnoho let jsou vydávány statistiky o leteckém provozu nad Severním Atlantikem. Obsahují stížnosti provozovatelů na přesycení provozu a uvádějí také seznam společností, které jsou podílníkem uvedeného nahuštění v severoatlantickém prostoru. Od 3. února 1962 až do 23. října 2009 v tomto seznamu byly pravidelně i ČSA. Jedním ze zakladatelů dálkových linek Československých aerolinií byl elegantní, velmi inteligentní a sečtělý muž s vybraným vystupováním, obdivovaný ženami a oblíbený v komunitě posádek, výborný profesionál, navigátor Miroslav Kubrycht (nar. 2.12.1932). Byli jsme přátelé. Mirek miloval dálkovky a měl štěstí, že po skončení funkce navigátora na IL62 se mohl podílet na výcviku posádek A310 nad Atlantikem. Krátce před jeho definitivním odchodem do aviatického nebe jsme byli často spolu. Mirek mi poskytl spoustu informací o historii dálkového létání Československých aerolinií s přáním, abych si to nenechal pro sebe.Přijměte prosím pozvání na procházku zajímavou disciplínou, která zcela jistě řadila našeho vlajkového dopravce mezi přední letecké společnosti světa. Děj se z velké části odehrává v komplikované době komunistické totality. Mohli jsme létat do zahraničí, ale na druhou stranu se setkávali s mnoha nespravedlivými - a z dnešního pohledu už vůbec nepřijatelnými metodami StB a komunistických stranických orgánů. Je v lidské povaze zapomínat na nepříjemnosti a naopak vzpomenout na příjemné, romantické, veselé a pozitivní příhody - a právě o to jsme se s Mirkem chtěli pokusit. Počátek vyprávění zachycuje především Mirkovy zkušenosti, avšak pohříchu jsou málo fotograficky dokumentovány. Létání na dvaašedesátkách už je společné, protože i já jsem na nich prožil krásných třináct roků, počínaje devětasedmdesátým. S následným obdobím Airbusu mi pomohl Ing. Ota Kolín, protože na n?m létal od počátku v roce 1991 až do roku 2008. Díky několika přátel?m a kamarádům jsou zážitky oživeny fotografiemi, připomínajícími mnoho bezvadných lidí. Rozhodně je dobré už v úvodu podotknout, že podstatná většina pracovníků ČSA byla hrdá na příslušnost ke svému zaměstnavateli a velmi úspěšně jej reprezentovala v Československu i na zahraničních destinacích. Byli jsme hrdí na to, že létáme pod značkou OK a s československou vlajkou na kýlových plochách našich letadel.


...ky - Zlatá éra ČSA Autor: Kvapil, Miloš Nakladatel: Svět křídel EAN: 9788075730398 ISBN: 978-80-7573-039-8 Popis: 1× kniha, vázaná, 240 stran, česky Rozměry: 17 × 24 cm Rok vydání: 2018 (2 ... Historii dálkových linek Československých aerolinií ... ... . vydání) Dálkovky - Zlatá éra ČSA Autor: Kvapil, Miloš Nakladatel: Svět křídel EAN: 9788087567159 ISBN: 978-80-87567-15-9 Popis: 1× kniha, vázaná, 222 stran, česky Rozměry: 17 × 24 cm Rok vydání: 2012 Dálkovky - Zlatá éra ČSA kniha od: Miloš Kvapil. 80 % 8 hodnocení ... Dálkovky - Zlatá éra ČSA. Miloš Kvapil. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha Produkt je vyprodaný. Již po mnoho let jsou vydá ... Dálkovky - Zlatá éra ČSA - Miloš Kvapil | Knihy Dobrovský ... . 80 % 8 hodnocení ... Dálkovky - Zlatá éra ČSA. Miloš Kvapil. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha Produkt je vyprodaný. Již po mnoho let jsou vydávány statistiky o leteckém provozu nad Severním Atlantikem. Obsahují st...SOUVISEJÍCÍ KNIHY