Ronja, dcera loupežníka

Ronja, dcera loupežníka - Astrid Lindgrenová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Astrid Lindgrenová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ronja, dcera loupežníka.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ronja, dcera loupežníka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Astrid Lindgrenová. Číst Ronja, dcera loupežníka Online je nyní tak snadné!

POPIS


Starý hrad na strmém kopci, obklopený kouzelným lesem, obývá rod loupežníků, vedený Mattisem a jeho ženou Lovisou. Jedné dramatické noci se Mattisovi a Lovise narodí dcerka Ronja. A právě tuto noc udeří do hradu blesk a rozetne hrad průrvou na dvě poloviny. Do druhé oddělené poloviny hradu se nastěhuje jiný rod loupežníků, vedený Borkem, který má s ženou Undisou syna Birka. Oba loupežnické rody se hluboce nenávidí. Birk a Ronja se však spřátelí a rozhodnou se změnit život všech ve vlídnou spolupráci. Tajemný les obývají pohádkové bytosti: skřítkové, šedivíci a čumbrci i divoké větrnice. Do tohoto kouzelného lesa se obě děti vydají bydlet samostatně v Medvědí jeskyni. S pomocí loupežníka Pleška, ale i pohádkových bytostí se nakonec dětem jejich přání vyplní. Spolu s Pipi Dlouhou punčochou patří Ronja, dcera loupežníka k nejoblíbenějším dětským knihám proslulé švédské autorky Astrid Lindgrenové. Pro Český rozhlas nastudoval dramatizaci této pohádky v roce 1989 režisér Karel Weinlich s Rudolfem Hrušínským v roli vypravěče. Role Ronji a Birka svěřil dětským interpretům Ireně Jeřábkové a Tomáši Longovi. Mistrovsky zvládnutou atmosféru pohádkového světa divokých větrnic, čumbrků a šedivíků i nevázaného života loupežníků umocňuje dramatická hudba a klidný rozjímavý vypravěčský tón Rudolfa Hrušínského. Dětští hrdinové Birk a Ronja vítězí nad nepřátelstvím dvou loupežnických rodů v pohádkovém lese, obývaném skřítky, šedivíky, čumbrky a větrnicemi.


...cret Spy Pink Panther v. Big Nose! | 56 Min Compilation | Pink Panther and Pals - Duration: 56:29 ... Astrid Lindgrenová - Ronja, dcera loupežníka (2 ... ... . Official Pink Panther Recommended for you Ronja, dcera loupežníka - jarní křik Zuzana Masopustová ... Ronja rövardotter anime (Swedish) Intro - Duration: 1:32. Ettan Bak Recommended for you. 1:32. Film Ronja, dcera loupežníka vznikl podle stejnojmené knihy Astrid Lingrenové, která by se 14. 11. 2007 dožila 100 let. Ta se stala slavnou především díky své knize Pipi Dlouhá punčo ... Přehled dílů — Ronja, dcera loupežníka — Česká televize ... . 11. 2007 dožila 100 let. Ta se stala slavnou především díky své knize Pipi Dlouhá punčocha, kterou napsala na motivy vyprávění na dobrou noc své dceři Karin. Další její knihy, často zfilmované, jsou např. Ronja, The Robber's Daughter - Ronja meets Bi...SOUVISEJÍCÍ KNIHY