Čítanka k literatuře 1 - přehledu SŠ učiva

Čítanka k literatuře 1 - přehledu SŠ učiva - Otakar Slanař | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Otakar Slanař
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Čítanka k literatuře 1 - přehledu SŠ učiva.pdf


Chcete si knihu přečíst?Čítanka k literatuře 1 - přehledu SŠ učiva ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Otakar Slanař. Číst Čítanka k literatuře 1 - přehledu SŠ učiva Online je nyní tak snadné!

POPIS


Všechny čtyři díly čítanek jsou shodně s učebnicí LITERATURA – přehled SŠ učiva rozděleny do 21 tematických okruhů (vyjma kapitoly Základy literární teorie, zařazené pouze v učebnici literatury), které chronologicky mapují vývoj světové a české literatury od jejích počátků až po současnost. Z každého představovaného literárního díla jsou zařazeny dvě samostatné ukázky, z nichž první je většího rozsahu, aby si čtenář na dílo a jeho vlastnosti zvykl, seznámil se s ním a uvědomil si některé zvláštnosti autorského stylu. Následný blok otázek k textu (a možných námětů k přemýšlení) jistě pomůže vyučujícím oživit výuku, studentům pak osvěžit si znalosti a ověřit, zda opravdu pozorně četli uvedený text. S podobnými otázkami se studenti mohou setkat při přijímacích zkouškách na vysoké školy, neboť ve vztahu k literárnímu dílu je potřeba si uvědomovat souvislosti a umět si dílo začlenit do obecného kulturně-historického vývoje. Druhá ukázka je vždy kratší a snaží se názorně poukázat na jevy, kterých je dobré si při čtení všímat – jedná se o příklady z tematické, jazykové a kompoziční roviny díla. S rozborem vybraných jevů koresponduje i závěrečná interpretace, která odkazuje k uvedeným textům, ale vztahuje se zpravidla i k základním rysům autorovy tvorby.


...Sochrová2 Čítanka III. k Literatuře v kostce pro SŠ Marie Sochrová Čítanka III ... Čítanka k literatuře 3 - přehledu SŠ učiva - Drahuše ... ... . k Literatuře v kostce Kresb. Němčina v kostce pro střední školy, Justová, H., nová, nepoškozená, bez vpisků. cena + poštovné nebo . Čítanka 3 k Literatuře Přehledu SŠ učiva - [ 3. Kupte knihu Čítanka 1 k LITERATUŘE - přehledu SŠ učiva (Otakar Mgr. Slanař) s 14 % slevou za 128 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit ... Čítanka 2 (k Literatuře - přehledu SŠ učiva) — Knihy CZ ... . Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Čítanka 1 k Literatuře - přehledu SŠ učiva. Eshop Burzy učebnic. Rok vydání: neuveden ISBN: 9788090257184 Čítanka 1 k Literatuře - přehledu SŠ učiva-2% Čítanka 1 k Literatuře - přehledu SŠ učiva...SOUVISEJÍCÍ KNIHY