Petr a Lucie

Petr a Lucie - Romain Rolland | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Romain Rolland
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Petr a Lucie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Petr a Lucie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Romain Rolland. Číst Petr a Lucie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Celé jedno století uplynulo od událostí první světové války, které tvoří pozadí nejznámějšího díla Romaina Rollanda, nositele Nobelovy ceny za literaturu, novely Petr a Lucie. V mistrně vykreslené atmosféře města, přírody, světla a tmy, válečného rachotu i ticha sní svůj křehký sen o lásce nesmířlivý, trochu zhýčkaný mladík, procházející nelehkým obdobím dospívání, a života znalejší dívka, která však umí bezmezně milovat. Spíš než jako literární postavy působí jako skute ční lidé, s nimiž dýcháte i přicházíte o dech - a nejen proto, že jejich příběh se stejně tak může odehrát i dnes.


... Lucie (1920, v originále Pierre et Luce) je milostná novela francouzského spisovatele Romaina Rollanda, nositele Nobelovy ceny za literaturu z roku 1915 ... Romain Rolland - Petr a Lucie (25) | Čtenářský deník ... ... .Jde o jemně kreslený příběh tragické lásky mladých milenců zahalený stínem válečného utrpení a hrůz první světové války Kniha: Petr a Lucie Spisovatel(ka): Romain Rolland Přidal(a): Nikola2712 1.část Zasazení výňatku do kontextu díla Děj se odehrává během dvou měsíců (února a března) roku 1918 v Paříži. Petra nebaví život, protože si uvědomuje, že musí nastoupit na vojnu. Jednoho večera při bombardování Paříže se skrývá v metru, kde narazí ... Romain Rolland - Petr a Lucie rozbor k ústní maturitní ... ... . Petra nebaví život, protože si uvědomuje, že musí nastoupit na vojnu. Jednoho večera při bombardování Paříže se skrývá v metru, kde narazí na krásnou dívku, do které se na ... Lucie se snaží Petra chránit svým tělem. V tom okamžiku se zřítil mohutný pilíř a oba je pohřbil v sutinách. Postavy: Petr Aubier - 18 let,...SOUVISEJÍCÍ KNIHY