Jak šly dny, měsíce a roky: aneb Čas předmnichovský, Mnichov, druhá republika, protektorát

Jak šly dny, měsíce a roky: aneb Čas předmnichovský, Mnichov, druhá republika, protektorát - Roman Cílek | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Roman Cílek
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jak šly dny, měsíce a roky: aneb Čas předmnichovský, Mnichov, druhá republika, protektorát.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jak šly dny, měsíce a roky: aneb Čas předmnichovský, Mnichov, druhá republika, protektorát ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Roman Cílek. Číst Jak šly dny, měsíce a roky: aneb Čas předmnichovský, Mnichov, druhá republika, protektorát Online je nyní tak snadné!

POPIS


Roky 1938 až 1945. V málokterém jiném, historicky vzato nedlouhém úseku našich dějin se nashromáždilo nejen tolik událostí, ale často i protichůdných, do krajnosti a až na hranu snesitelnosti vypjatých a všenárodně vnímaných pocitů. Byl to skutečně zvláštní, nečernobílý čas. Jako v okénku bizarního orloje se v rychlém sledu střídaly okamžiky vlasteneckého vzepětí a hned poté studu z ponížení a zrady, chvíle nadějí i beznadějí, bolesti, strachu, utrpení, slz, ale i odhodlání, vzdoru a znovuvzkříšených nadějí. A do toho všeho ještě ubíhal po souběžné ose času běžný život se svým těžko zastavitelným rytmem nocí a dnů, usínání a probouzení, úsměvů a pláče. Zkušený a oceňovaný autor (nejen) literatury faktu Roman Cílek k tomuto, už XXI. svazku Edice Český ČAS říká: „Pokusil jsem se cosi z toho zachytit. Pln pokory však v této chvíli, kdy předávám výsledek čtenářům, pociťuji, že to byl úkol téměř nesplnitelný. Jako kdyby se člověk pokoušel z vody nabrané do dlaně zmapovat proud rozvodněné řeky. Postihnout lze vždy a ze všech zorných úhlů jen zlomek. Ale i ten snad – pevně věřím – cosi vypovídá o době, kterou musely prožít generace našich předků, a my bychom si jistě nepřáli, aby ji museli tak či onak prožít naši potomci. ,Každé ohlédnutí za tím, co bylo, je i mrazivým poučením,‘ říká hlavní hrdina jedné z knih Ernesta Hemingwaye. A s klasiky, byť již dávno mrtvými, neradno se přít.“ Kniha Jak šly dny, měsíce a roky vychází k 80. výročí Mnichovské dohody.


... dny, měsíce a roky: aneb Čas předmnichovský, Mnichov, druhá republika, protektorát Roman Cílek Nakladatel: Čas 2018 Cílek Roman: Jak šly dny, měsíce a roky aneb Čas předmnichovský, Mnichov, druhá republika, protektor Autor: Cílek Roman Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner Anotace: Jak šly dny, měsíce a roky (aneb Čas předmnichovský, Mnichov, druhá republika, protektorát) Roky 1938 až 1945 ... Jak šly dny, měsíce a roky Roman Cílek | Knihkupectví Daniela ... . V málokterém jiném, historicky vzato nedlouhém úseku našich dějin se nashromáždilo nejen tolik událostí, ale často i protichůdných, do krajnosti a až na hranu snesitelnosti vypjatých a všenárodně vnímaných pocitů. Roky 1938 až 1945. V málokterém jiném, historicky vzato nedlouhém úsek ... Jak šly dny, měsíce a roky : čas předmnichovský, Mnichov ... ... . V málokterém jiném, historicky vzato nedlouhém úseku našich dějin se nashromáždilo nejen tolik událostí, ale často i protichůdných, do krajnosti a až na hranu snesitelnosti vypjatých a všenárodně vnímaných pocitů. Roky 1938 až 1945. V málokterém jiném, historicky vzato nedlouhém úsek...SOUVISEJÍCÍ KNIHY