Pověsti z Vysočiny III.

Pověsti z Vysočiny III. - Jan Prchal | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Prchal
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pověsti z Vysočiny III..pdf


Chcete si knihu přečíst?Pověsti z Vysočiny III. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Prchal. Číst Pověsti z Vysočiny III. Online je nyní tak snadné!

POPIS


Třetí, závěrečná kniha příběhů, v nichž ožívají hastrmani a hejkalové, divoženky, polednice a čarodějnice, a také čerti a rarášci. Živobytí nebylo lehké a lidé se proto museli umět ohánět. Nechyběl jim však smysl pro humor a dovedli vyprávět veselé i mrazivé příběhy o bytostech pohádkových i postavách historických, jako byl například Zachariáš z Hradce, který v druhé polovině 16. století výrazně jako dobrý hospodář pozvedl svá panství od Telče po Přibyslav. A víte třeba, jak a kdy objevili lidé známý léčivý pramen Svatá Anna u Pohledu? Jan Prchal vybral z pokladů lidové slovesnosti Vysočiny ukrytých v archivech, muzejních sbírkách i soukromých knihovnách celkem na tři stovky příběhů z celé Vysočiny a vytvořil tak první velkou a především jedinečnou sbírku, která je svědectvím o životě a historii kraje. Také tuto knihu ilustrovala Marcela Makovská. Vydání knihy podpořil Kraj Vysočina.


... z Vysočiny a blízkého okolí Vítejte na stránkách věnovaných pověstem, legendám a bájím Vysočiny ... Pověsti z Vysočiny II. - Jan Prchal - Megaknihy.cz ... . Po levé straně, nebo v horní liště je seznam měst, obcí a dalších míst. Pod každou položkou je výčet souvisejících pověstí vztahujících se k tomuto místu. Pravidelně budu přidávat další pověsti i lokace. Hledáte Pověsti z Vysočiny III. od Jan Prchal,Marcela Makovská? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Pověsti z Vysočiny. 35 likes. Stránky věnované pověstem a příběhům z Vyso ... Pověsti z Vysočiny III. - Jan Prchal | KOSMAS.cz - vaše ... ... . 33 prodejen po celé ČR Pověsti z Vysočiny. 35 likes. Stránky věnované pověstem a příběhům z Vysočiny a blízkého okolí. http://povesti.zvysociny.com/ Kniha: Pověsti z Vysočiny III. - Jan Prchal. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodej...SOUVISEJÍCÍ KNIHY