Vybrané kapitoly z ruského myšlení 20. století

Vybrané kapitoly z ruského myšlení 20. století - S. I. Gessen, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
S. I. Gessen,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vybrané kapitoly z ruského myšlení 20. století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vybrané kapitoly z ruského myšlení 20. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor S. I. Gessen,. Číst Vybrané kapitoly z ruského myšlení 20. století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kolektivní monografie je věnována vybraným kapitolám ruského myšlení 20. století. Nejprve se zastavuje u obecných rysů vývoje ruské filosofie v průběhu minulého století, všímá si základních proudů navazujících jak na ruskou filosofickou tradici, tak na západní filosofická paradigmata; sleduje také její osudy v emigraci a za dob Sovětského svazu. Další kapitola je analýzou filosofického systému N. O. Losského. Zabývá se především gnozeologií, metafyzikou a etikou, výsledky Losského filosofie pak porovnává se současnou filosofickou situací. V následujícím oddíle je představena politická filosofie I. A. Iljina, jehož koncepce je kritická jak vůči novodobému totalitarismu, tak vůči takzvané formální demokracii. Další kapitola hovoří o filosofii pedagogiky S. I. Gessena, jehož tvorba byla vysoce ceněna v meziválečném Československu. Poslední oddíl je věnován pojetí historie u L. N. Gumiljova, spočívající v takzvané teorii etnogeneze, pokoušející se o vysvětlení vzniku, vývoje a zániku etnik.


...vní monografie je věnována vybraným kapitolám ruského myšlení 20 ... 2020 - Plav ... . století. Vybrané kapitoly z ruského myšlení 20. století - S. I. Gessen, Lev Nikolajevič Gumiljov, I. A. Iljin, Nikolaj Losskij, Hanuš Nykl (ed.) | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví Všechny informace o produktu Kniha Vybrané kapitoly z ruského myšlení 20. století - S. I. Gesse..., porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Vybrané kapitoly z ruského myšlení 20. století - S. I. Gesse.... Vybrané kapitoly z ruského myšlení 20. ... Vybrané kapitoly z ruského myšlení 20. století levně, cena ... ... . století - S. I. Gesse.... Vybrané kapitoly z ruského myšlení 20. století 180,-Ihned ke čtení Koupit Kolektivní monografie je věnována vybraným kapitolám ruského myšlení 20. století. Get this from a library! Vybrané kapitoly z ruského myšlení 20. století : N.O. Losskij, I.A. Iljin, S.I. Gessen, L.N. Gumiljov. [Hanuš Nykl;] Vybrané kapitoly z ruského myšlení 20. století...SOUVISEJÍCÍ KNIHY