Masaryk a náboženství

Masaryk a náboženství - Miloš Dokulil | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Miloš Dokulil
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Masaryk a náboženství.pdf


Chcete si knihu přečíst?Masaryk a náboženství ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloš Dokulil. Číst Masaryk a náboženství Online je nyní tak snadné!

POPIS


Uváděná monografie prof. M. Dokulila „Masaryk a náboženství“ přináší na 211 stranách obdivuhodné bohatství myšlenek. Jeho přístup k Masarykovu dílu je naprosto originální, což je dáno tím, že je vybaven mimořádnými vědomostmi filozofickými, sociologickými, historickými, politologickými, teologickými a literárněvědnými. Nechce Masaryka pouze interpretovat, nýbrž hovoří o tom, čím T.G.M. oslovil jeho a čím by měl oslovit současnou společnost. Od historického základu dovádí své úvahy vždy až do současnosti a s velkou naléhavostí vyslovuje své apely na současníky. Kniha vznikala dvacet let, ale není tříští úvah, tvoří logický celek. Má předmluvu, sedm kapitol a závěr, vše pro čtenáře čtivé, ale zároveň náročné. Kapitoly jsou strukturovány do mnoha sugestivních otázek, na něž nabízejí odpovědi. Monografie má tak nadstandardní kvality, že by měla být čtena nejen odbornou, ale i širokou veřejností. Jde totiž o přesvědčivý doklad, že T. G. Masaryk vůbec není jen historickou legendou, nýbrž zdrojem mnohostranné inspirace – morální obzvláště – pro dnešní českou společnost.


...byl Masarykův vztah k náboženství? Tomáš Garrigue Masaryk se narodil v roce 1850 v Hodoníně a od útlého dětství byl svou matkou vychováván v katolické víře ... Moderní člověk a náboženství - Masaryk University ... . I když se později s katolickou církví rozešel a vedl s ní ostré polemiky, přesto v něm něco z matčina poselství zůstalo, jak říká Jiří Vogel z ... Uváděná monografie prof. M. Dokulila „Masaryk a náboženství" přináší na 211 stranách obdivuhodné bohatství myšlenek. Jeho přístup k Masarykovu dílu je naprosto originální, což je dáno tím, že je vybaven mimořádnými vědomostmi filozofickými, sociologickými, historickými, ... Masaryk a náboženství | Masaryk university press ... . Jeho přístup k Masarykovu dílu je naprosto originální, což je dáno tím, že je vybaven mimořádnými vědomostmi filozofickými, sociologickými, historickými, politologickými, teologickými a literárněvědnými. Životní příběh T.G. Masaryka s informacemi, o kterých se dnes mnoho neví. Přelouč, pondělí 12. prosince 2018. Prof. M. Dokulil's monograph "Masaryk a náboženství" (Masaryk ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY