Sestra

Sestra - Jáchym Topol | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jáchym Topol
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sestra.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sestra ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jáchym Topol. Číst Sestra Online je nyní tak snadné!

POPIS


Stý svazek České knižnice přináší románovou prvotinu Jáchyma Topola Sestra, výjimečné dílo české prózy konce 20. století. Dobrodružný milostný příběh se v dynamickém, jazykově, zvukově i rytmicky výrazném vyprávění větví do mnoha imaginativních odboček, básnických obrazů či vizí. Vypravěč a protagonista Potok v nich hovorovou řečí, v níž se mísí všechny jazyky světa, zachycuje i mnohá historická fakta, jako byl holocaust, černobylská katastrofa, odpor undergroundu proti útlaku v komunistickém Československu, pád Berlínské zdi i počátek divokých devadesátých let, kdy bylo možné vše. Prochází nebo prchá městskými i venkovskými periferiemi střední Evropy, žije na vysoké noze i na tržišti, na nádraží nebo na skládce. A jeho duše stále hledá svou sestru. Román, který byl již přeložen do němčiny, angličtiny, maďarštiny, polštiny a slovinštiny, vyšel v letech 1994 a 1996 ve dvou autorských verzích. Přítomná edice vychází z prvního, nezkráceného vydání a v ediční zprávě zaznamenává jeho pozdější proměny. Komentář sleduje též široký ohlas této knihy v české kultuře.


... TapWise solution turns any keg dispensing system into a smart dispensing system with electronic portion control, real-time data analytics, and a host of other state-of-the-art features ... Premium Sensing Solutions | Setra Systems ... . sestra f (plural sestras) the left hand or foot; feminine equivalent of sestro; Synonyms (left hand): mão esquerda, canhota; Antonyms (left hand): destra, direita, mão direita; Adjective . sestra. Feminine singular of adjective sestro. Directed by Svetla Tsotsorkova. With Monika Naydenova, Svetlana Yancheva, Assen Blatechky, Elena Zamyarkova. In a small town in Bulgaria, a mother and her two daughters are struggling ... sestra‎ (Portuguese, Czech, Serbo-Croatian): meaning ... ... . Directed by Svetla Tsotsorkova. With Monika Naydenova, Svetlana Yancheva, Assen Blatechky, Elena Zamyarkova. In a small town in Bulgaria, a mother and her two daughters are struggling to survive. The younger daughter often invents stories to make life more interesting. Unwittingly, she eventual...SOUVISEJÍCÍ KNIHY