Přechodové rituály: Systematické studium rituálů

Přechodové rituály: Systematické studium rituálů - Arnold van Gennep | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Arnold van Gennep
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Přechodové rituály: Systematické studium rituálů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Přechodové rituály: Systematické studium rituálů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Arnold van Gennep. Číst Přechodové rituály: Systematické studium rituálů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha francouzského antropologa, religionisty a etnologa Arnolda van Gennepa z roku 1909 patří k jeho nejznámějším a stala se klasickým dílem o přechodových rituálech. Formuluje v ní svou klasifikaci těchto rituálů a věnuje se oblastem, jako je těhotenství a porod, narození a dětství, iniciační rituál, zásnuby a svatba, pohřební rituály. Van Gennep se pokouší seskupit všechny obřadní sekvence, které provázejí přechod od jedné situace k druhé. Každý přechodový rituál podle něj obsahuje tři sekvence: rituály odluky, rituály pomezní a rituály sloučení. Jejich funkcí je vytvořit bezpečný rámec pro transformaci, jíž jedinec prochází, a umožnit vědomé prožití této změny (společenské) role. To dovolí nejen přijetí nové role, ale následně i převzetí zodpovědnosti. Tyto myšlenky jsou stále aktuální a setkávají se i v současné společnosti s novou vlnou zájmu, o čemž svědčí vědomé obnovování různých typů takových rituálů.


...Koupit eknihu. Podtitul: Systematické studium rituálů Podrobné studium struktury rituálů různých národů a skupin dovedlo Arnolda van Gennepa ke zjištění, že většina z nich (např ... Přechodové rituály od 295 Kč - Heureka.cz ... . křest, svatba, pohřeb) se skládá ze třech samostatných a navazujících etap, které vyjadřují odloučení, pomezí a přijetí, neboli jednotlivé stavy při přechodu od j ednoho ... Literatura. VAN GENNEP, Arnold. Přechodové rituály: systematické studium rituálů.Praha, Portál 2018. ISBN 978-80-2621374-1 Kniha francouzského antropologa, religionisty a etnologa Arnolda van Gennepa z roku 1909 pat ... Přechodové rituály - Systematické studium rituálů - Hugo ... ... . Přechodové rituály: systematické studium rituálů.Praha, Portál 2018. ISBN 978-80-2621374-1 Kniha francouzského antropologa, religionisty a etnologa Arnolda van Gennepa z roku 1909 patří k jeho nejznámějším a stala se klasickým dílem o přechodových rituálech. Formuluje v ní svou klasifikaci těchto rituálů a věnuje se oblastem, jako je těhotenství a porod, narození a dětství, iniciační rituál, zásnuby a svatba, pohřební rituá...SOUVISEJÍCÍ KNIHY