Sláva republice!: Oficiální svátky a oslavy v meziválečném Československu

Sláva republice!: Oficiální svátky a oslavy v meziválečném Československu - Dagmar Hájková, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Dagmar Hájková,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sláva republice!: Oficiální svátky a oslavy v meziválečném Československu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sláva republice!: Oficiální svátky a oslavy v meziválečném Československu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dagmar Hájková,. Číst Sláva republice!: Oficiální svátky a oslavy v meziválečném Československu Online je nyní tak snadné!

POPIS


První republika přes své poměrně krátké trvání zanechala výraznou stopu v českém i slovenském prostředí mimo jiné i díky propracovanému systému slavení. Kniha popisuje vznik a fungování československého „státního kalendáře“ a jeho recepci v mnohonárodnostním státu. Reprezentovaly ho pravidelné oslavy narozenin prezidenta, Prvního máje, bitvy u Zborova, Jana Husa, svatých Cyrila a Metoděje, svatého Václava, a především den nezávislosti 28. října. Autoři se věnovali i menšinovým svátkům — německému 4. březnu, maďarskému 15. březnu a svátku svatého Štěpána. Kniha prostřednictvím studia svátkové praxe přináší specifický pohled do života v meziválečném Československu.


...epublice! - Oficiální svátky a oslavy v meziválečném Československu book ... Jitka Jindřišková - Překlady beletrie z norštiny ... ... . Read reviews from world's largest community for readers. První republika... Despite its brief existence the First Czechoslovak Republic left behind significant traces in the cultural memory of Czech and Slovak/Czechoslovak society owing to the elaborate commemorative system that developed between 1918 and 1938. However, no HÁJKOVÁ, Dagmar, Pavel HORÁK, Vojtěch KESSLER a Miroslav MICHELA. Sláva republice!: oficiální svátky a oslavy v meziválečném Českoslove ... Sláva republice! - Dagmar Hájková, Pavel Horák, Vojtěch ... ... . Sláva republice!: oficiální svátky a oslavy v meziválečném Československu. Praha: Academia, 2018. České moderní dějiny. ISBN 978-80-200-2870-9. - Oficiální svátky a oslavy v meziválečném Československu - Dagmar Hájková Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na n...SOUVISEJÍCÍ KNIHY