Erós

Erós - Filip Karfík | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Filip Karfík
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Erós.pdf


Chcete si knihu přečíst?Erós ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Filip Karfík. Číst Erós Online je nyní tak snadné!

POPIS


Čtyři studie o platonické lásce. První studie analyzuje sókratovskou transformaci nerovného vztahu milovníka a milovaného v Platónově Charmidovi. Druhá přináší výklad mýtu o zrození Eróta z Platónova Symposia. Třetí je věnována Platónově, Plótinově a Ficinově alegorické interpretaci dojího rodokmenu bohyně Afrodité. Závěrečná čtvrtá studie vykládá ficinovo pojetí lásky, které je syntézou antického platonismu, křesťanské theologie a toskánské milostné lyriky.


...rós (latinsky Amor nebo Cupido, řecky Ἔρως) je bůh lásky a sama láska; syn boha války Area a bohyně lásky a krásy Afrodíty, uctívaný též jako božstvo úrody ... Klimt & Schiele - Eros and Psyche (2018) - IMDb ... .Ztělesňuje princip lásky v jakékoli podobě (heterosexuální i homosexuální).Jeho římským ekvivalentem byl Amor. Jako Dionýsos, byl i on někdy zmiňován jako Eleutherios, „osvoboditel". Media in category "Eros" The following 70 files are in this category, out of 70 total. 0 Centaure chevauché par l'Amour - MR 122 MA 562 - Louvre.JPG 3,211 × 4,816; 11.56 MB Erós se však sám do Psyché zamiloval, šíp zahodil do moře a když Psyché usnul ... Erós - Wiktionary ... . 0 Centaure chevauché par l'Amour - MR 122 MA 562 - Louvre.JPG 3,211 × 4,816; 11.56 MB Erós se však sám do Psyché zamiloval, šíp zahodil do moře a když Psyché usnula, unesl ji do svého paláce, kde j...SOUVISEJÍCÍ KNIHY