Jordánsko

Jordánsko - Eva Lacinová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Eva Lacinová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jordánsko.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jordánsko ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eva Lacinová. Číst Jordánsko Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jordánsko má bohatou historii, spojenou nejen s biblickými příběhy, ale také s arabskou a osmanskou expanzí. Současnou podobu však postupně získává až v první polovině 20. století, kdy se do jeho čela dostává dynastie Hášimovců. Pod vedením potomků Abdalláha ibn Husajna al-Hášimí prochází bouřlivým hospodářským, politickým a společenským vývojem, ovlivněným zejména napětím a konflikty na Blízkém východě. Přesto dnes zůstává jednou z nevíce stabilních a prosperujících zemí v regionu. Součástí publikace jsou kapitoly shrnující základní poznatky o území, užitečné fráze a důležité kontakty.


...sko, oficiálním názvem Jordánské hášimovské království, je stát v oblasti Blízkého východu ... Zájezdy do Jordánska | Poznávací zájezdy | Poznej Jordánsko ... .Jeho sousedy jsou Irák, Izrael, Saúdská Arábie, Sýrie.. Ve starších pramenech je současné území uváděno jako Transjordánsko nebo Zajordánsko, protože leží na východ od Jordánu.Jako Transjordánsko (nebo Zajordánsko) je také označováno území dnešního ... Wadi Rum (Arabic: وادي رم ‎ Wādī Ramm), known also as the Valley of the Moon (Arabic: وادي القمر ‎ Wādī al-Qamar), is a valley cut into the sandstone and granite rock in southern Jordan 60 km (37 mi) to the east of Aqaba; it is the largest wadi in Jordan. Media in category "Jordan" The following 200 files are in this category, out of 376 ... Jordánsko - Wikipedie ... . Media in category "Jordan" The following 200 files are in this category, out of 376 ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY