Pancéřový vlak

Pancéřový vlak - Václav Junek | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Václav Junek
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Pancéřový vlak.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pancéřový vlak ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Václav Junek. Číst Pancéřový vlak Online je nyní tak snadné!

POPIS


V květnu 1945, na samém konci války, zastavil v Rudné u Prahy německý pancéřový vlak. Posádka vystoupila a do Rudné tak dorazilo květnové povstání českého lidu. Jaké byly okolnosti zdejších událostí? Jak se postavili ke všemu místní občané a jak byla Rudná u Prahy nakonec osvobozena? Kniha je cenným příspěvkem pro všechny, kteří mají zájem o české dějiny a o druhou světovou válku nebo květnové povstání v roce 1945.


... ukázka bojů z 2. světové války s obrněným vlakem na akci - Rendez 2016 na Slovensku v Bratislavě ... Největší tajemství Třetí říše / Zlatý pancéřový vlak ... ... . Obrněný vlak, taktéž pancéřový vlak se skládal z opancéřované lokomotivy a několika obrněných vagónů se zbraněmi.Složení se obměňovalo podle potřeby a možností. Některé lokomotivy mohly být i velitelským vozem. Vlak byl vybaven interní telefonní sítí, která umožňovala spojení velitele s jednotlivými posádkami všech vozů, což umožňovalo koordinaci ... V tomto období nebyly realizovány žádné scénáře a není jasné, zdali nějaké předložil. Po ... Pancéřové vlaky ve SNP - Valka.cz ... ... V tomto období nebyly realizovány žádné scénáře a není jasné, zdali nějaké předložil. Podle jeho námětu byly natočeny filmy Bitva o Hedviku (1970) a Zbraně pro Prahu (1974, novela Pancéřový vlak), jako dramaturg se podílel na dalším dobově tendenčním filmu Člo...SOUVISEJÍCÍ KNIHY