O Pavlovi

O Pavlovi - Daňa Horáková | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Daňa Horáková
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
O Pavlovi.pdf


Chcete si knihu přečíst?O Pavlovi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Daňa Horáková. Číst O Pavlovi Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vzpomínky české novinářky, prozaičky a kulturní organizátorky (mj. též ministryně kultury města Hamburk) Dani Horákové na léta strávená s jejím manželem, filmovým režisérem, scenáristou a prozaikem Pavlem Juráčkem. Autorčino vzdělání i spisovatelská a životní zkušenost jí umožnily napsat knihu, která je nejen detailním, intimním, místy humorným a v mnohém strhujícím psychologickým portrétem významné osobnosti české kultury, ale i svědectvím o širším okruhu mnoha Juráčkových a jejích přátel a známých z oblasti českého filmu, divadla, disentu a exilu (Václava Havla, Miloše Formana, Věry Chytilové, Jiřího Menzela, Rudolfa Slánského mladšího, Pavla Kohouta, Milana Machovce, Ludvíka Vaculíka, baronky Blanky Battagliové a mnoha dalších). Kniha není zdaleka jen vzpomínková, ale jde také o obecnou reflexi - lidské povahy, mezilidských vztahů, tlaku dějin na člověka a v posledu i lidského osudu a lidské odpovědnosti za vlastní život vůbec. A lásky, která ničí, ale je přesto životodárná.


...sťou Bratstva súvisí aj najstarší písomný doklad o Majstrovi Pavlovi ... Pavlovia ... . Pochádza z roku 1506 a hovorí sa v ňom o prijatí nových členov do spolku, z ktorých každý musel zaplatiť poplatok jeden zlatý. Jedným z novoprijatých členov uvedených v zozname bol Pavol. V inom dokumente - zápisnici Bratstva z roku 1515 - sa ... O Pavlovi. 2020. Pavlova životní cesta nabírá nový směr. Svou lásku k vaření projevuje v kuchařské soutěži MasterChef Česk ... Pavlovi X Pavlovy rodiče? 10 chyb ve vlastních jménech ... . Svou lásku k vaření projevuje v kuchařské soutěži MasterChef Česko 2020. Jako první ze soutěžících se dostává přímo do finálové TOP 16! Zajímavostí jsou i nové produkty věnované vaření. Pavlovian definition is - of or relating to Ivan Pavlov or to his work and theories. How to use Pavlovian in a sentence. Pavlovi rodiče vs. Pavlovy rodiče. Spousta lidí bojuje se skloňováním jmenných spoje...SOUVISEJÍCÍ KNIHY