Stará bydliště

Stará bydliště - Ivan Blatný | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Ivan Blatný
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Stará bydliště.pdf


Chcete si knihu přečíst?Stará bydliště ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivan Blatný. Číst Stará bydliště Online je nyní tak snadné!

POPIS


Když Ivan Blatný v březnu 1948 emigroval do Anglie, zněly celou tehdejší kulturní obcí hlasy, že pro českou literaturu tímto krokem zemřel. O čtyři roky později zvěstoval Československý rozhlas dokonce jeho smrt fyzickou. A přesto v roce 1979 — po dvaatřicetileté odmlce — vychází u manželů Škvoreckých v Kanadě Blatného nová sbírka Stará bydliště. Její ohlas je obrovský. Antonín Brousek v doslovu ke knize píše: „…nepřeháníme jistě, budeme-li tuto básnickou sbírku pokládat za jednu z nejlepších v celé moderní české lyrice, za fascinující zjevení, ne-li za zázrak.“ Po předešlé péči o poezii Ivana Blatného v nakladatelství Petrov vydáváme sbírku nyní již popáté, což má tentokrát neobvyklou souvislost. Souběžně s ní totiž vyšel v nakladatelství Torst mimořádný životopisný román Martina Reinera Básník / román o Ivanu Blatném.


...bydliště book. Read 3 reviews from the world's largest community for readers ... Výstava Stará bydliště řeší vztah lidí ke krajině | Brno ... ... . Když Ivan Blatný v březnu 1948 emigroval do Anglie, zněly celou tehde... Stará bydliště - 1979 vydalo nakladatelství Sixty-Eight Publishers v Torontu; v Česku v r. 1992; výbor z díla psaného po r. 1948; Pomocná škola Bixley - samizdat 1982, se změnami v Torontu 1987, oficiálně Česku v r. 1994; Próza. Hra na povídku - společně s J. Ortenem Stará bydliště jsou rozdělena do 4 oddílů: Ohrady Odkud jsme p ... Stará bydliště - Ivan Blatný | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Ortenem Stará bydliště jsou rozdělena do 4 oddílů: Ohrady Odkud jsme přišli Jména (vzpomínky na jeho přátele, mládí, události nebo také zážitky) Azurové prádlo Motto sbírky Stará bydliště: Nesmírné štěstí psáti knihy. V tomto mottu vidíme otázku existence člověka a ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY