Vyznání ospravedlněného hříšníka

Vyznání ospravedlněného hříšníka - James Hogg | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
James Hogg
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vyznání ospravedlněného hříšníka.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vyznání ospravedlněného hříšníka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor James Hogg. Číst Vyznání ospravedlněného hříšníka Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jediná kniha skotského autora z počátku minulého století, přítele sira Waltera Scotta a obyčejného pastevce. Kniha sestává z dvojího zpracování téhož příběhu vyprávěného jednou "vševědoucím" vypravěčem, podruhé pak hlavním hrdinou příběhu ve formě jeho soukromého deníku. Východiskem knihy je existence náboženských sekt kalvínského vyznání, jejichž příslušníci věřili v Boží předurčení člověka ke spáse či záhubě, které člověk nemůže svým životem v žádném případě změnit. Autor v knize ironizuje a dovádí do absurdity víru těchto sekt a spojuje živé realistické líčení postav a krajiny s groteskními, fantastickými obrazy. Knihu je možné číst jako prazvláštní detektivní příběh i jako ironizující studii extrémního, vysoce netolerantního a agresivního typu křesťanství, které doslova zaměnilo Boha za ďábla.


...í ospravedlněného hříšníka je z hlediska kompoziční techniky rafinovaná hříčka ... 66191926 - Viaf ... . Hogg užil už v první polovině minulého století postup, který si teprve o století později oblíbili někteří modernisté -- a po nich snad ještě více spisovatelé postmoderní. Vyznání ospravedlněného hříšníka je z hlediska kompoziční techniky rafinovaná hříčka. Hogg užil už v první polovině minulého století postup, který si teprve o století později oblíbili někteří modernisté — a po nich snad ještě více spisovatelé postmoderní. Lze bez přílišného přehánění konstatovat, že před vydáním Vyznání ospravedl ... Vyznání ospravedlněného hříšníka - James Hogg | Knihy.ABZ.cz ... . Lze bez přílišného přehánění konstatovat, že před vydáním Vyznání ospravedlněného hříšníka znalo Jamese Hogga (1770-1835), důvěrného přítele Waltera Sco...SOUVISEJÍCÍ KNIHY