Století dědiců a zakladatelů: Architektura jižních Čech v období historismu

Století dědiců a zakladatelů: Architektura jižních Čech v období historismu - Jindřich Vybíral | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jindřich Vybíral
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Století dědiců a zakladatelů: Architektura jižních Čech v období historismu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Století dědiců a zakladatelů: Architektura jižních Čech v období historismu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jindřich Vybíral. Číst Století dědiců a zakladatelů: Architektura jižních Čech v období historismu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Idylický venkov jižních Čech je vzácnou rezervací architektury 19. století. Díky své podmanivě krásné krajině a výhodné poloze mezi Vídní a Prahou se tento kraj stal ideálním rámcem venkovského života nejbohatší české šlechty, která zde budovala velkolepá romantická sídla. Mezi nejvýznamnější z nich patřily Hluboká a Rožmberk. Publikace je věnována i stavební činnosti ve větších městech, kde také vyrůstaly nové chrámy, spolkové domy, muzea a výrobní či obytné budovy. Název knihy odráží dvojaký, přelomový charakter století, jež bylo generální rekapitulací dosavadní historie, ale také smělým vykročením k neznámé budoucnosti.


...ý venkov jižních Čech je vzácnou rezervací architektury 19 ... HARRACH - Univerzita Karlova ... . století. Díky své podmanivě krásné krajině a výhodné poloze mezi Vídní a Prahou se tento kraj stal ideálním rámcem venkovského života nejbohatší české šlechty, která zde budovala velkolepá romantická sídla. Podtitul: Architektura jižních Čech v období historismu Idylický venkov jižních Čech je vzácnou rezervací architektury 19. století. Díky své podmanivě krásné krajině a výhodné ... Orientační Seznam Literatury K Architektuře 19. Století ... ... . století. Díky své podmanivě krásné krajině a výhodné poloze mezi Vídní a Prahou se tento kraj stal ideálním ... Století dědiců a zakladatelů Architektura jižních Čech v období historismu. Jindřich Vybíral; rok vydání - 1999. Koupit v Kosmasu Doporučená cena je 149 Kč. Idylický venkov jižních Čech je vzácnou rezervací architektury 19. století. Díky své podmanivě krásn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY