Pivoňková lucerna: Podivuhodné vyprávění o věrnosti a zradě

Pivoňková lucerna: Podivuhodné vyprávění o věrnosti a zradě - Sanjútei Enčó | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Sanjútei Enčó
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pivoňková lucerna: Podivuhodné vyprávění o věrnosti a zradě.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pivoňková lucerna: Podivuhodné vyprávění o věrnosti a zradě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sanjútei Enčó. Číst Pivoňková lucerna: Podivuhodné vyprávění o věrnosti a zradě Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pivoňková lucerna je dílem vypravěčského mistra Sanjúteje Enčóa a v Japonsku 19. století dosáhla téměř legendární slávy. Když byl příběh v roce 1884 vydán knižně podle těsnopisného záznamu mistrova vyprávění, stal se okamžitě bestsellerem. K jeho úspěchu přispěla skutečnost, že i v knižní podobě si zachovává specifickou, živou atmosféru příběhu tradovaného ústně. Pivoňková lucerna je dramatickým vyprávěním s nadpřirozenými prvky, které můžeme zařadit do žánru „kaidan banaši“ (strašidelné vyprávění). Hlavními hrdiny jsou samuraj Iidžima Heizaemon a mladík Kósuke, který k samuraji nastoupí do služby, aby se naučil bojovat a mohl tak pomstít smrt svého otce. Ani jeden z mužů netuší, že jejich životy jsou již dávno osudově propojené. Kromě hrdinů zosobňujících samurajské ctnosti se setkáváme i s řadou dalších postav a postaviček, mimo jiné i s přízrakem předčasně zemřelé dívky a její služky. Do češtiny Pivoňkovou lucernu přeložila naše přední japanoložka Věna Hrdličková, která se právě japonskou a čínskou tradicí ústních vyprávění dlouhodobě zabývá.


...vá lucerna book. Read 3 reviews from the world's largest community for readers ... Kniha: Pivoňková lucerna (Sanjútei Enčó) | Martinus ... . Kniha legendárního vypravěče strašidelných příběhů, zvaných kaidan... Pivoňková lucerna je dílem vypravěčského mistra Sanjúteje Enčóa a v Japonsku 19. století dosáhla téměř legendární slávy. Když byl příběh v roce 1884 vydán knižně podle těsnopisného záznamu mistrova vyprávění, stal se okamžitě bestsellerem. Tradiční japonské vyprávění pochází ze záznamu tvorby profesionáln ... O věrnosti a zradě ... . Tradiční japonské vyprávění pochází ze záznamu tvorby profesionálního japonského vypravěče z 19. století a přináší klasický příběh o věrnosti a zradě. ENČÓ, Sanjútei : Pivoňková lucerna Pivoňková lucerna: Pod...SOUVISEJÍCÍ KNIHY