Time Out

Time Out - Ray Kluun | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Ray Kluun
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Time Out.pdf


Chcete si knihu přečíst?Time Out ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ray Kluun. Číst Time Out Online je nyní tak snadné!

POPIS


Po smrti své ženy Carmen se hlavní hrdina Stijn vrhá do nočního života Amsterdamu a Ibizy. Na smutek mu téměř nezbývá čas, dokud se svou dcerkou neodjede na druhý konec světa, na okružní cestu po Austrálii v pronajatém karavanu. O Austrálii mu vyprávěla Carmen. Rok před tím, než se poznali, ji procestovala během své cesty kolem světa a byla tam šťastná. Tváří v tvář sám sobě - a se svou dcerou - začne Stijn zpracovávat svůj smutek a hledat smysl lásky. Kniha je pokračováním titulu Třetí poločas, autorův velice úspěšný románový debut, který v roce 2006 získal nizozemskou cenu čtenářů „NS Publieksprijs".


...imate guide to the best art and entertainment, food and drink, attractions, hotels and things to do in the world's greatest cities ... Time Out Los Angeles | L.A. Events, Activities & Things to Do ... . Time-out definition is - a brief suspension of activity : break; especially : a suspension of play in an athletic game. Use time-out the same way every time. When the steps of time-out are predictable, time-outs are more likely to help improve your child's misbehavior. Focus on one misbehavior first. When you first start using time-out, focus on a single misbehavior you would like to stop, such ... Time Out Los Angeles | L.A. Events, Activities & Things to Do ... . Focus on one misbehavior first. When you first start using time-out, focus on a single misbehavior you would like to stop, such as biting. Time-out should happen immediately after the misbehavior. Time-out is the most popular discipline technique used by parents and the one most often recommended by pediatricians and child development experts. But is it good for kids? Not according to the ... News What Time Out New York ed...SOUVISEJÍCÍ KNIHY