České sklo

České sklo - Sylva Petrová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Sylva Petrová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
České sklo.pdf


Chcete si knihu přečíst?České sklo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sylva Petrová. Číst České sklo Online je nyní tak snadné!





POPIS


Publikace je 2. revidovaným, doplněným a rozšířeným vydáním z roku 2001, jehož podstatná část byla zničena při povodních a mezi odbornou i laickou veřejnost se dostala pouze sporadicky. Prioritně se publikace věnuje vývoji výtvarných forem části české sklářské produkce, která bývá nazývána autorským sklem (skleněnou plastikou a tvorbou objektů) nebo také individuálním designem. Analyzuje specifickou sklářskou disciplínu, která svým časným zrodem, šíří a uměleckými výsledky předběhla vývoj ve světě o řadu let, a je proto stále vysoce aktuální. Kniha dokumentuje a analyzuje zrod fenoménu českého autorského skla po roce 1945 v kontextu dobových souvislostí, ale také sumarizuje důležité milníky českého skla před 2. světovou válkou, které pozdější vývojovou etapu předznamenaly. Jde o jedinou odbornou publikaci svého druhu, pojatou do značné míry encyklopedicky, vybavenou proto i rozsáhlým dokumentačním materiálem. Kromě vlastních textů obsahuje 360 barevných fotografií nejvýznamnějších dobových děl více než stosedmdesáti českých sklářů, jejich životopisy, portréty a bibliografické údaje.


...sklo s jeho tradicí a zručností sklářských mistrů se stalo přirozenou součástí národního bohatství, ceněným artiklem, který nás reprezentuje v zahraničí i oborem, který v našich srdcích jako jeden z mála vyvolává pocit národní hrdosti ... Porcelán, porcelánové talíře, hrnky, šálky - Porcelánový svět ... . české sklo s vlastním životem "Naše životy jsou utkány z drobných chvilek a okamžiků. Mohou se zrcadlit v podobě slzy, něhy i krásné vzpomínky na dětství. S respektem k tradicím, přírodě a zemi, ve které žiji, vzniká i mé autorské sklo. Český křišťál pro každý i neobyčejný den. Nabízíme české křišťálové sklo, cibulák z Dubí, růžový porcelán, šperky, skleničky s krystalky Swaro ... České sklo - Sylva Petrová | Knihy na Martinus.cz ... . S respektem k tradicím, přírodě a zemi, ve které žiji, vzniká i mé autorské sklo. Český křišťál pro každý i neobyčejný den. Nabízíme české křišťálové sklo, cibulák z Dubí, růžový porcelán, šperky, skleničky s krystalky Swarovski. E-shop a prodejna BOHEMIA CRYSTAL v centru Brna. Crystal porcelan -...



SOUVISEJÍCÍ KNIHY