Beckett a zen: Dilema v románech Samuela Becketta

Beckett a zen: Dilema v románech Samuela Becketta - Paul Foster | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Paul Foster
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Beckett a zen: Dilema v románech Samuela Becketta.pdf


Chcete si knihu přečíst?Beckett a zen: Dilema v románech Samuela Becketta ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Paul Foster. Číst Beckett a zen: Dilema v románech Samuela Becketta Online je nyní tak snadné!

POPIS


Beckett i zen se zcela shodují na strastném charakteru lidské existence a je jim společná i touha nalézt nefiktivní způsob, jak toto utrpení překonat. Metoda buddhistické meditacevykazuje překvapivě shodné rysy s tvůrčí metodou Beckettova sebenahlížení. Foster cituje základní Beckettův paradox o „Bohu, který není, ale zjevně být musí“ a boří tím stereotypní náhled na Becketta jako protagonistu absurdity. Spolu se studiemi Adornovými a Mersierovými patří Fosterova práce k tomu nejlepšímu, co bylo o Beckettovi napsáno.


... Beckett a zen Dilema v románech Samuela Becketta Autor: Paul Foster Beckett i zen se zcela shodují na strastném charakteru lidské existence a je jim společná i touha nalézt nefiktivní způsob, jak toto utrpení překonat ... 15 | Srpen | 2011 | | 2. stránka ... . Beckett a zen Autor: Foster, Paul Nakladatel: Mladá fronta EAN: 9788020409515 ISBN: 80-204-0951-3 Originál: Beckett and Zen, A Study of Dilemma in the Novels of Samuel Beckett Překlad: Dvořák, Tomáš Popis: 1× kniha, brožovaná, 400 stran, česky Rozměry: 11 × 17,5 cm Rok vydání: 2002 Literárněvědné prameny řadí postavu Samuela Becketta mezi představitele proudu tzv.absurdní literatury. Svou tvorbou, která je nekonečným střetáváním se s realitou, obnažováním prázdnoty v, pro jiné smysluplné,existenci, je v kontextu evropsk ... Filozofie | Spálená 53 ... .absurdní literatury. Svou tvorbou, která je nekonečným střetáváním se s realitou, obnažováním prázdnoty v, pro jiné smysluplné,existenci, je v kontextu evropsk...SOUVISEJÍCÍ KNIHY