Afghánistán, prach a růže

Afghánistán, prach a růže - Martin Mykiska | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Mykiska
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Afghánistán, prach a růže.pdf


Chcete si knihu přečíst?Afghánistán, prach a růže ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Mykiska. Číst Afghánistán, prach a růže Online je nyní tak snadné!

POPIS


Zážitky ze dvou dobrodružných cest shrnuje ve své knize Martin Mykiska, který pobýval v Afghánistánu dvakrát: v roce 1999 za Tálibánu a letos (v roce 2002), kdy navštívil Kábul, Bámján (se zničenými sochami Buddhů), Pandžšír, Mazáre Šaríf, Majmaná, Herát a Kandahár, afghánské pusté hory i úrodná údolí Hindúkuše.V knize je zařazena přehledně a poutavě zpracovaná afghánská historie od nejstarších dob po tragické období posledních 23 let (až do pádu Tálibánu), některé další zajímavosti (etnografické složení, původ burky, apod.) a ukázky textafghánská, tálibánské a další tematicky spřízněné poezie.


...KISKA: Afghánistán, prach a růže Pavel Hošek, Publikováno: Vesmír 82, 108, 2003/2 ... Afghanistani - Wiktionary ... . Nemám rád klasické cestopisy. Takové ty nudné knihy, v nichž více, ale většinou spíš méně význační světoběžníci líčí, jak uvízli na špatných cestách v hromadě bláta, jak museli přespat ve špinavém provinčním hotýlku, jak se prodírali džunglí plnou ... Afghánistán, prach a růže Autor: Mykiska, Martin Nakladatel: Martin Mykiska - nakladatelstv EAN: 9788090304437 ISBN: 80-903044-3-5 Popis: 1× kniha, vázaná, 144 stran, česky Rozměry: 17 × 23,5 cm Rok vydání: 2002 Kniha Afghánistán, prach a růže Přidat komentář. Enšpígl. 27.06.2015. Doporučuji všem českým tetičkám a strejčkům, co si běh ... Afghánistán, prach a růže - Martin Mykiska | Databáze knih ... . Enšpígl. 27.06.2015. Doporučuji všem českým tetičkám a strejčkům, co si během dne přežvýkají Blesk, večer zprávy z TV Nova a druhý ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY