Vademecum - Moderní umění v Čechách a na Moravě (1890-1938)

Vademecum - Moderní umění v Čechách a na Moravě (1890-1938) - - | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vademecum - Moderní umění v Čechách a na Moravě (1890-1938).pdf


Chcete si knihu přečíst?Vademecum - Moderní umění v Čechách a na Moravě (1890-1938) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Vademecum - Moderní umění v Čechách a na Moravě (1890-1938) Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha, jejímž smyslem je usnadnit orientaci ve složitém procesu vývoje moderního umění. V souladu s dějinnou realitou tohoto období pojímá území Čecha Moravy jako mnohonárodnostní celek a vedle českých umělců sleduje i tvorbu některých důležitých představitelů národnostních menšin. Vademecum má tři části. První je úvodem do dějin umění tohoto období - základní informace o moderních výtvarných směrech, jejich hlavních protagonistech a uměleckých skupinách v ideových, společenských a geopolitických souvislostech. Druhá část formou slovníku představuje 88 vybraných umělců zabývajících se malbou, plastikou, architekturou, fotografií a uměleckým řemeslem. Třetí část, nazvaná Malý slovník, blíže vysvětluje odborné termíny, složení a zaměření uměleckých skupin nebo významné výstavy uvedené v publikaci. Zvlášť důležitou složkou Vademeka je jeho bohaté obrazové vybavení.


...l: Moderní umění v Čechách a na Moravě (1890-1938) Kniha, jejímž smyslem je usnadnit orientaci ve složitém procesu vývoje moderního umění ... VKOL - kalendárium regionálních osobností REGO - 19. červen ... . V souladu s dějinnou realitou tohoto období pojímá území Čecha Moravy jako mnohonárodnostní ... Kniha, jejíž smyslem je usnadnit orientaci ve složitém procesu vývoje moderního umění. V souladu s dějinnou realitou tohoto období pojímá území Čecha Moravy jako mnohonárodnostní celek a vedle českých umělců sleduje i tvorbu některých důležitých představitelů národnostních menšin.Vademecum má tři části. První je úvodem do dějin umění tohoto období ... Vademecum - Moderní umění v Čechách a na Moravě (1890-1938) N ... František Janoušek - Wikipedie ... .Vademecum má tři části. První je úvodem do dějin umění tohoto období ... Vademecum - Moderní umění v Čechách a na Moravě (1890-1938) Nakladatel: Gallery EAN: 9788086010625 ISBN: 80-86010-62-7 Popis: 1× kniha, váza...SOUVISEJÍCÍ KNIHY