Umírání a smrt ve středověku

Umírání a smrt ve středověku - Norbert Ohler | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Norbert Ohler
DIMENZE
7,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Umírání a smrt ve středověku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Umírání a smrt ve středověku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Norbert Ohler. Číst Umírání a smrt ve středověku Online je nyní tak snadné!

POPIS


K naší době patří mnohokrát vyhlašovaná nehumánnost umírání a smrti. Anonymita smrti v nemocnicích se dává do protikladu k minulosti, kdy člověk, uprostřed své sociální komunity a dobře připravený, smrtí korunuje svůj život. Jaká je však skutečnost? Na příkladu středověku, který se se smrtí konfrontoval víc než jakákoliv jiná epocha, autor v rituálech a zvycích, spojených s umíráním, smrtí a pohřbíváním ukazuje, jakým způsobem jsme stále středověkými tradicemi ovlivněni. Naše vnímání středověku je výrazně formováno způsoby tehdejšího umírání a smrti. Hromadná úmrtí za velkého moru, masakry křížových výprav i brutalita a krutost trestního práva ovlivnily uměleckou imaginaci, takže středověká literatura se často zabývá "uměním dobré smrti" a výtvarné umění ztvárňuje "tanec smrti". Autor zároveň používá i prameny trestněprávní, archeologické a liturgii, které čtenáři přibližují středověk konkrétními událostmi a ději.


...ní a smrt ve středověku bylo jedno z nejvíce diskutabilních a umělecky bohatých témat ... 6 strašlivých způsobů smrti ve středověku | Koule.cz ... ... . Smrt byla nejvýznamnější etapou lidského bytí. V křesťanství najdeme pouze 3 svátky vztahující se k narozeninám. A to narození Ježíše Krista, Panny Marie a Jana Křtitele. Křesťanství zcela vědomě potlačuje počátek života a proto se nám zřídkakdy dochoval rok ... Umírání a smrt ve středověku Autor: Ohler, Norbert Nakladatel: H+H EAN: 9788086022697 ISBN: 80-86022-69-2 Originál: Sterben und Tod in Mittelalter Překlad: Petkevič, Vladimír Popis: 1× kniha, vázaná, 412 stran, česky Rozměry: 12 × 19 cm Rok vydání: 2001 Za dobrou smrt byla například ve středověku považována smrt na bojišti, v době romantické pak v souboji, či z nějakého důvodu na tuberkulózu, šlo-li o ženu. Když se nad tím zamyslíme, smr ... Umírání a smrt ve středověku (část druhá) - Severní ... ... . Když se nad tím zamyslíme, smr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY