Pravice a levice: Důvod a smysl rozdělení politické scény

Pravice a levice: Důvod a smysl rozdělení politické scény - Norberto Bobbio | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Norberto Bobbio
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pravice a levice: Důvod a smysl rozdělení politické scény.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pravice a levice: Důvod a smysl rozdělení politické scény ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Norberto Bobbio. Číst Pravice a levice: Důvod a smysl rozdělení politické scény Online je nyní tak snadné!

POPIS


První české vydání známé knihy Norberta Bobbia, která měla hned po vydání obrovský úspěch (jen v Itálii se jí prodalo přes 300 000 výtisků, byla zatím přeložena do 19 jazyků). Autor v ní zpochybňuje přesvědčení, že dělit politickou scénu na pravici a levici mělo smysl možná v dobách minulých, ale dnes už je zbytečné. Dokladuje, že pravici a levici se přese všechno podařilo obhájit svou existenci. Jaký význam tedy má pravice a levice pro politický život dnes? Právě na tuto otázku se Norberto Bobbio snaží odpovědět; hledá klíč, který by mu pomohl odlišit stoupence pravice a stoupence levice, a nachází ho ve způsobu, jakým tato dvě uskupení chápou pojem lidské rovnosti.


...ravice a levice Důvod a smysl rozdělení politické scény Autor: Norberto Bobbio První české vydání známé knihy Norberta Bobbia, která měla hned po vydání obrovský úspěch (jen v Itálii se jí prodalo přes 300 000 výtisků, byla zatím přeložena do 19 jazyků) ... Pravice : definition of Pravice and synonyms of Pravice ... ... . Pravice je poměrně vágní označení používané pro popis řady politických pozic a ideologií.Konzervativní pravice je používaná pro popis skupin podporujících zachování tradičních a kulturních hodnot či zvyklostí, a také zachování určité formy sociální hierarchie, liberální pravice pak podporuje ekonomickou svobodu člověka a minimální roli státu na společnosti. Pravice a levice: Důvod a smysl rozdělení politické scény Norberto Bobbio Nakladatel: Centrum pro studium demokracie a kultury 2003 Pravice a levice: důvod a rozdělení politické scény. Brno: Cen ... levice - Doprava .net ... . Pravice a levice: Důvod a smysl rozdělení politické scény Norberto Bobbio Nakladatel: Centrum pro studium demokracie a kultury 2003 Pravice a levice: důvod a rozdělení politické scény. Brno: Cen...SOUVISEJÍCÍ KNIHY