Úvod do literární hermeneutiky: Studijní vydání přednášek

Úvod do literární hermeneutiky: Studijní vydání přednášek - Peter Szondi | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Peter Szondi
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Úvod do literární hermeneutiky: Studijní vydání přednášek.pdf


Chcete si knihu přečíst?Úvod do literární hermeneutiky: Studijní vydání přednášek ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Peter Szondi. Číst Úvod do literární hermeneutiky: Studijní vydání přednášek Online je nyní tak snadné!

POPIS


Předkládanou publikaci tvoří Szondiho přednášky, které na Freie Universität proslovil v akademickém roce 1967–1968 a které vyšly až posmrtně (v roce 1975). Jejich hlavním tématem je pokus o takovou hermeneutiku, která by se vrátila od obecných meditací o vlastním založení a metodě k textům (Szondi ji nazývá „materiálovou“). Dalším tématem knihy je snaha rozkrýt období těsně před Schleiermacherem, vlastním zakladatelem moderní hermeneutiky, jako důležitou fázi, v níž se pro nás nachází plno inspirativních podnětů a originálních osobností (F. Ast, J. M. Chladenius, G. F. Meier).


... vydání přednášek Petera Szondiho, jejíchž hlavním tématem je pokus o takovou hermeneutiku, která by se vrátila od obecných meditací o vlastním založení a metodě k textům ... PdF:RJ1018 Úvod do studia literatury 1 - Informace o předmětu ... . Úvod do literární hermeneutiky - Peter Szondi | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví Úvod do literární hermeneutiky : studijní vydání přednášek / Hlavní autor: Szondi, Peter, 1929-1971 Vydáno: (2003) Úvod do rekonstruktivní hermeneutiky / Hlavní autor: Sousedík, Stanislav, 1931- Vydáno: (2008) Studijní vydání přednášek Petera Szondiho, jejíchž hlavním tématem je pokus o takovou hermeneutiku, která by se vrátila od obecných meditací o vlastním založení a metodě k textům. Úvod do literární hermeneutiky Peter Szondi. 129 Kč ... Studijní vydání přednášek Petera Szondiho, jejíchž hlavním tématem je pokus o takovou hermeneutiku, která by se vrá ... Zuzana Adamová | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... . Úvod do literární hermeneutiky Peter Szondi. 129 Kč ... Studijní vydání přednášek Petera Szondiho, jejíchž hlavním tématem je pokus o takovou hermeneutiku, která by se vrá...SOUVISEJÍCÍ KNIHY