Filosofie náboženství

Filosofie náboženství - Richard Schaeffler | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Richard Schaeffler
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Filosofie náboženství.pdf


Chcete si knihu přečíst?Filosofie náboženství ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Richard Schaeffler. Číst Filosofie náboženství Online je nyní tak snadné!

POPIS


Richard Schaeffler(*1926), filosof, emeritní profesor v Bochumu (SRN), v této knize odmítl výklad jedné filosofie náboženství na straně jedné a popisu mnoha filosofií náboženství na straně druhé, zvolil originální, třetí cestu: objasnění některých způsobů tázání, které byly určující pro filosofický výklad a hodnocení náboženských fenoménů v různých obdobích dějin této disciplíny, vykládá výchozí body, z nichž se přistupuje k řešení těchto otázek, a vymezuje metody, jimiž se postupuje od počátků zkoumání k jeho možným výsledkům.


...e náboženství je vědní disciplína, která se zabývá studiem náboženství v souvislosti s filozofickými problémy (např ... filosofie a náboženství | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... . vztah náboženství a etiky, argumentační strategie snažící se dokázat/vyvrátit existenci Boha apod.).. Kořeny filozofie náboženství sahají několik století do minulosti. Hlavní postoje, jak lze k náboženství přistupovat můžeme ... filosofie a náboženství Bůh a božství v německém filosofickém myšlení Ladislav Benyovszky , Marie Pětová (ed.) Úvod do filosofie. Probírá se tu charakter filosofického poznání, nejznámější postavy a ideje západní filosofie, d ... Filosofie umění a náboženství; Hegel | Antikvariát Učebnice ... .) Úvod do filosofie. Probírá se tu charakter filosofického poznání, nejznámější postavy a ideje západní filosofie, dále vztah filosofie k náboženství, vědě a politice. Mluvící hlavy FF UK k maturitě. Hovoří Tomáš Halík z ÚFaR FF UK. Mluvící hlavy FF je projekt, v němž profesoři Filozofické fakulty Univerzity Karlovy odpovídají na maturitní ... Buďte prvn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY