Deník

Deník - Chuck Palahniuk | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Chuck Palahniuk
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Deník.pdf


Chcete si knihu přečíst?Deník ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Chuck Palahniuk. Číst Deník Online je nyní tak snadné!

POPIS


Peter Wilmot se s Misty seznámil na výtvarné škole. Kromě bradavky propíchnuté špendlíkem a svetru od krve ji zaujal ještě něčím jiným. Směsice odporu a obdivu vyústila ve sňatek a život v kamenném domě na ostrově Potchkeysea. Všechno, co člověk dělá, je autoportrét. Misty chtěla být malířkou, ale těhotenství jí to znemožnilo – místo toho skončila jako servírka a pokojská, obtloustlá páchnoucí ženská, která svůj příběh zaznamenává ve formě deníkových zápisků pro svého manžela. Pro tebe, milý Petere. Ty šmejde. Peterův pokus o sebevraždu, který ho umrtví ve věčně kómatickém stavu, ji k umění navrací. Misty začíná malovat: impulzivně, automaticky. Jako kdyby jen zaznamenávala vize. Jako kdyby její ruku někdo vedl. Skutečné umění vzniká jedině z utrpení. Pak zjistí, že manžel tajně psal na stěny domů, které opravoval, zlověstná proroctví o ostrově, na který nemá nikdo „cizí“ vstoupit; o ostrově, jejíž komunitu má kdosi spasit svými obrazy. Peterův otec zemřel, ale chybělo úmrtní oznámení. Sám Peter měl v krvi spoustu prášků na spaní, které nikdy nebral. A pak se utopí Mistina dcerka Tabi. Zločiny proti celé skupině obyvatel. Spása má dost blízko k apokalypse. Palahniuk pokaždé zabrousí do jiných vod… V tomto díle se soustředí na grafologii a také na choroby slavných umělců. Za klíčovou větu Deníku můžeme považovat Kde berete inspiraci? Obrazy Misty Marie Wilmotové vznikají z čiré bolesti. A z donucení.


... Zprávy a publicistika z regionů České republiky i ze světa ... Jihlavský deník - informace, které jsou vám nejblíž ... . Volkswagen Golf první majitel, servisní knížka, koupeno v CZ, nehavarované Škoda Octavia první majitel, servisní knížka, koupeno v CZ, nehavarované, v záruce Škoda Octavia první majitel, servisní knížka, koupeno v D, nehavarované Peugeot 3008 nové vozidlo, servisní knížka, koupeno v CZ, v záruce ... Deník v regionech. Deník v regionech 16 Ve Žďárských vrších rozkvétají p ... Moravskoslezský deník - informace, které jsou vám nejblíž ... . Deník v regionech 16 Ve Žďárských vrších rozkvétají první orchideje. Na další si ještě počkáme. Deník v regionech 13 Nová silnice 43 bez spojky s D52? Křížení dálnic v Brně zahltí auta, varují . Další články z rubriky Deník v regionech najdete zde > ... The 2007 circulation of the paper was 328,319 copies, making it the sec...SOUVISEJÍCÍ KNIHY