Hebrejský Kristus: Jazyk a stáří evangelií

Hebrejský Kristus: Jazyk a stáří evangelií - Claude Tresmontant | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Claude Tresmontant
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hebrejský Kristus: Jazyk a stáří evangelií.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hebrejský Kristus: Jazyk a stáří evangelií ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Claude Tresmontant. Číst Hebrejský Kristus: Jazyk a stáří evangelií Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha vyšla ve Francii poprvé před dvaceti lety a dočkala se už několika vydání. Nejde o romantickou projekci sbližování mezi křesťanským myšlením a judaismem do doby, kdy došlo k zásadní roztržce v souvislosti s osobou hebrejského učitele, „jehož jméno je Spása“, ale o místy až drsnou demytologizační práci. Její výsledky jsou ovšem paradoxní: evangelia nejsou pozdějšími produkty zhelénizovaných křesťanských společenství napsanými v řečtině, ale vznikla nedlouho po událostech na základě přímo pořizovaných záznamů. Původní hebrejské texty byly přeloženy do řečtiny. Čteme-li evangelia v našich národních jazycích, jde o „překlad překladu“ spojený často s fatální ztrátou informace. Kniha přináší také novou časovou posloupnost evangelií – nejstaršími jsou Janovo a Matoušovo, Lukášovo a především Markovo vznikla později.


...KÝ KRISTUS Jazyk a stáří evangelií je kniha významného francouzského katolického filosofa Claude Tresmontanta ... Kniha PDF Hebrejský Kristus: Jazyk a stáří evangelií ... ... .. Kniha vyšla ve Francii poprvé v r. 1983 a dočkala se už několika vydání. Je to demytologizační práce. Claude Tresmontant: Hebrejský Kristus - jazyk a stáří evangelií. PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D. 2014-12-28, 2018-04-14 2020-01-25. Není mnoho stimulů, které by dokázaly motivovat Klimeše k tomu, aby se naučil hebrejská písmenka. Kniha: Hebrejský Kristus Jazyk a stáří evangelií - Claude Tresmontant. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop ... Hebrejský Kristus. Jazyk a stáří evangelií - Wikipedie ... . Kniha: Hebrejský Kristus Jazyk a stáří evangelií - Claude Tresmontant. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... > Hebrejský Kristus Jazyk a stáří evangelií Hebrejský Kristus: Jazyk a stáří evangelií. Claude Tr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY